رئیس مجلس در افتتاحیه رویداد ملی عصر امید دانشگاه آزاد تاكید كرد

دانشگاه آزاد در گام دوم انقلاب از کشور یک دفعه اساسی بردارد

دانشگاه آزاد در گام دوم انقلاب از کشور یک دفعه اساسی بردارد

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: لازم است همه دانشگاه ها و به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی و نهادهای علمی خودشان را برای ایده پردازی و تولید ادبیات عالمانه آماده کنند. ما در مجلس قانون جهش دانش بنیان و قانون کسب وکار را ابلاغ کرده ایم.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف امروز در افتتاحیه رویداد ملی عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار نمود: خداوند را شاکرم که در یک رویداد مهم و سرنوشت ساز برای کشورمان حضور پیدا می کنم. هم اکنون کشور به چنین اقدام هایی نیاز دارد.
وی ضمن اشاره به حادثه آبادان و ضمن تسلیت به بازماندگان این حادثه افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران برپایه آرمان های الهی و مکتب قرآن و خاندان (ع) شکل گرفته است. مشغله نظام اسلامی، احیای دین و مسیر دینی در زندگی مردم است، در مسیری که خداوند از همه بندگان نیز این گونه می خواهد و خداوند وعده داده که هر کسی که در این راه حرکت نماید، پیروز خواهد شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هر کس برای منفعت مردم تلاش کند، برای همیشه ماندگار خواهد شد، اضافه کرد: هر کجای این نظام که باشیم همه مکلف هستیم در راه دین و نصرت الهی گام برداریم.
قالیباف ضمن اشاره به ۴۰ سالگی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: ما در چهلمین سال شکل گیری این مولود مبارک انقلاب اسلامی هستیم. رویداد ملی عصر امید در چهله دوم انقلاب است و دانشگاه آزاد نقطه عطفی در گام اول داشت؛ چونکه در آن زمان هنگامی که صدها هزار جوان پشت درها منتظر صندلی خالی دانشگاه ها بودند، توانست ۶ میلیون جوان را به این مسیر سوق دهد و شرایط تحصیل آنها را فراهم آورد.
وی تصریح کرد: آرزو داریم در گام دوم انقلاب اسلامی، این نهاد علمی و مردمی بتواند بر مبنای سیاست نامه ای که مقام معظم رهبری مسیر را برای یک چهله دیگر برای گام دوم انقلاب اسلامی مشخص کردند، از کشور یک مرتبه اساسی بردارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است همه دانشگاه ها و به خصوص دانشگاه آزاد اسلامی و نهادهای علمی خودشان را برای ایده پردازی و تولید ادبیات عالمانه آماده کنند. دانشگاه عامل بسیج همه ظرفیت ها برای این کار است، پس بار اصلی تحقق بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی به محیط های دانشگاهی برمی گردد.
وی در این خصوص افزود: برای تحقق این بیانیه نیازمند یک روحیه جهادی در دانشگاه ها هستیم. وقتی حرف از جهاد می شود؛ یعنی خودمان را مقابل یک دشمن می بینیم. این نوع کار کردن، تلاش و عمل برای همه مردم انگیزه بوجود می آورد و با این روحیه عزت کشور محقق شده و نیازهای کشور برطرف می شود.
قالیباف اضافه کرد: برای کارآمدی دین در جامعه باید بعد مادی و معنوی مردم را تامین نماییم و این وظیفه ماست. باید دو باور و اساس داشته باشیم. اول این که خدا را باور داشته باشیم و مردم را اساس کار خود قرار دهیم.
وی راجع به خاصیت دانشگاه آزاد اسلامی اظهار نمود: خاصیت منحصر به فرد دانشگاه آزاد نسبت به دیگر دانشگاه ها این است که دانشگاه آزاد یک نهاد مردمی است. نقش دانشگاه آزاد منحصر به فرد است؛ به شرطی که حرکت خود از پایین به بالا را ادامه دهد. ما در مجلس شورای اسلامی نیز بعنوان خدمتگزار ملت تلاش کردیم اولویت را حل مشکلات قرار دهیم که یک نمونه از آن قانون جهش دانش بنیان است که در اردیبهشت امسال قانونی ابلاغ گردید و در حال اجرا می باشد که یکی از آنها قانون کسب و کار و دیگری قانون دانش بنیان است. قانون دانش بنیان به جوانانی که با همه وجود آنها را پیش آهنگ کشور می دانیم، بستگی دارد و جوانان پیش آهنگ حرکت مردمی برای رفع مشکلات کشور هستند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: ما به کسی مستضعف می گوییم که ظرفیت بالقوه دارد؛ ولی امکان بالفعل شدن آنرا ندارد. ولی دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت جوانان مناطق محروم را بالفعل می کند. این دانشگاه در بخش سراهای نوآوری پیشرو است و ما نیز برای آن صندوق سرمایه گذاری پیشبینی کرده ایم و موانع قانونی را در این حوزه برداشته ایم.
قالیباف در انتها تصریح کرد: ایران اسلامی در بعد مادی ظرفیت هایی دارد که میتوان با استفاده از آن در کشور ثبات اقتصادی حاکم کرد. امیدوارم دانشگاه های ما و در رأس آن دانشگاه آزاد اسلامی در جهت گام دوم انقلاب اسلامی چنین گامی بردارد.1401/03/09
14:14:38
0.0 از 5
661
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود