پیشنهاد صندوق نوآوری برای راه اندازی خط تولید مشترک محصولات دانش بنیان در روسیه

پیشنهاد صندوق نوآوری برای راه اندازی خط تولید مشترک محصولات دانش بنیان در روسیه

به گزارش بی دانلود در گفت وگوی دوجانبه میان مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی ایران و معاون نخست وزیر جمهوری کارلیا (از جمهوری های روسیه) در امور اقتصادی طرفین بر توسعه همکاریهای تجاری در حوزه شیلات و حمل و نقل تاکید نمودند و راه اندازی خط تولید مشترک محصولات دانش بنیان در روسیه از جانب صندوق نوآوری پیشنهاد داده شد.


پیشنهاد برای سرمایه گذاری مشترک یا راه اندازی خط تولید در روسیه

به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در حاشیه سی ودومین رویداد "یک شنبه های صادراتی" در گفت و گو با رودیونوف دمیتری آدریویچ، معاون نخست وزیر جمهوری کارلیا در امور اقتصادی که یکی از جمهوری های روسیه با نزدیک به ۷۰۰ هزار جمعیت است، درباره زیست بوم نوآوری در ایران توضیحاتی ارائه کرد و اضافه کرد: در ایران حالا بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در زمینه های مختلف، از فناوری اطلاعات گرفته تا ماشین آلات کشاورزی درحال فعالیت هستند و در بعضی زمینه ها و در بعضی بازارهای دنیا توانسته اند رقبای آمریکایی و اروپایی را پس بزنند.

وی تصریح کرد: در اوج دوران کرونا که ایران گرفتار تحریمی همه جانبه حتی در تهیه اقلام دارویی بود، شرکت های دانش بنیان ایرانی توانستند اقلام ضروری برای گذار از کرونا را به تولید انبوه برسانند و نقش به سزایی در ایران برای رفع بحران کرونا داشتند.

شاوردی اعلام نمود: حالا ۵۱ پارک علم و فناوری در شهرهای مختلف ایران وجود دارد که برخی شرکت های دانش ‎بنیان با استقرار در این پارک ها درحال فعالیت هستند.
وی اشاره کرد: در ایران از سطوح بالای تصمیم گیری تا نهادهای زیرمجموعه در امتداد توسعه اقتصاد دانش بنیان و افزایش فعالیت شرکت های دانش بنیان گام برمی دارند.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام نمود: این صندوق برای توسعه بازار شرکت های دانش بنیان ایرانی در روسیه، آماده حمایت های مختلف از حمایت های مالی گرفته تا خدمات فنی است.

شاوردی همین طور درباره پیشنهاد طرف روسی در خصوص دراختیار قرار دادن فرمولاسیون های تولید خوراک ماهی به شرکت های دانش بنیان ایرانی، نیز اظهار داشت: اگر نیاز بر انجام تحقیق و توسعه بر این محصول باشد و شرکتی قصد این کار را داشته باشد تا محصول پیشرفته تری ارائه کند، صندق نوآوری حمایت های لازم را دراین زمینه جامه عمل می پوشاند.

وی از این نکته نیز یاد کرد: همکاری ها می تواند در قالب سرمایه گذاری های مشترک یا راه اندازی خط تولید مشترک صورت گیرد.
به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، رودیونوف دمیتری آدریویچ، معاون نخست وزیر جمهوری کارلیای روسیه در امور اقتصادی روسیه از حضور در صندوق نوآوری و شکوفایی ایران و آشنایی با زیست بوم نوآوری کشورمان خشنودی خودرا ابراز کرد.
وی بر این نکته تاکید داشت که با وجود تحریم های سنگین مقابل روسیه بعد از جنگ اوکراین، توسعه همکاریهای تجاری با ایران می تواند راهگشا باشد.

طرف روسی همین طور از ظرفیت های بازار روسیه برای شرکت های دانش بنیان ایرانی سخن گفت و بر توسعه روابط اقتصادی تاکید نمود.

معاون نخست وزیر جمهوری کارلیا در امور اقتصادی همین طور اظهار داشت: از صندوق نوآوری و شکوفایی تشکر می نماییم که زمینه آشنایی ما با شرکت های دانش بنیان ایرانی و مذاکره با آنها را برای ما فراهم نمود.

دمیتری آدریویچ با اشاره به نیازمندی های فناورانه روسیه، اظهار داشت: ما آماده توسعه همکاری ها به ویژه در زمینه حمل و نقل و شیلات و بطور ویژه خوراک ماهی هستیم.

وی همین طور ابعاد و ظرفیت های بالقوه بازار روسیه را تشریح کرد و از این نکته یاد کرد که روسیه می تواند تعدادی از فرمولاسیون های تولید خوراک ماهی را در اختیار شرکت های دانش بنیان ایرانی قرار دهد.

معاون نخست وزیر جمهوری کارلیا اصرار کرد که بازار محصول تولیدشده از این فرمولاسیون تضمین شده است و شرکت های دانش بنیان ایران نیز می توانند آنرا در اختیار داشته باشند.

آدریویچ همین طور اظهار داشت که روسیه از همکاریهای صندوق نوآوری و شکوفایی ایران با پارک های علم و فناوری روسیه برای استقرار شرکت های دانش بنیان ایرانی در این پارک ها استقبال می کند.1401/03/09
21:35:56
0.0 از 5
539
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود