معاون علمی رییس جمهور:

سراهای نوآوری شامل حمایت های قانون جهش تولید دانش بنیان می شوند

سراهای نوآوری شامل حمایت های قانون جهش تولید دانش بنیان می شوند

به گزارش بی دانلود معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: بر مبنای قانون جهش تولید دانش بنیان، پارک های فناوری از برخی حمایت ها برخوردار می شوند که سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی را هم مشمول این حمایت ها و امکانات می شوند.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، سورنا ستاری به همراه محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از نمایشگاه و رویداد ملی عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی در مصلی تهران بازدید و با شرکتهای دانش بنیان و خلاق گفت و گو کرد.
وی در این بازدید عنوان کرد: قانون جهش تولید دانش بنیان که هفته پیش از جانب رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ گردید بسیار برای دانشگاه آزاد کمک کننده است چون هر جا که پارک های فناوری هستند سراهای نوآوری را هم مشمول همان حمایت ها و امکانات می کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطرنشان کرد: این قانون ۱۲ آئین نامه دارد که خیلی از بخش های آن به آئین نامه نیاز ندارد و ابلاغ گردیده است، برخی باید توسط دستگاه ها ابلاغ شود و تنها تعداد کمی از آنها آئین نامه های چالشی دارند. بقیه موارد قانونی آن هم با مکاتبات ساده قابل پیاده سازی است.
ستاری خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد با تاکید بر نیروی انسانی تحصیلکرده خود باید منبع درآمدی جدیدی ایجاد نماید از زمانی که طهرانچی ریاست دانشگاه آزاد را به عهده گرفته است و با آمدن دکتر دهقانی فیروز آبادی در معاونت فناوری این دانشگاه اتفاقات خیلی خوبی از نظر توسعه فرهنگ نوآوری و کارآفرینی در این دانشگاه افتاده است.


وی تصریح کرد: این که امروز شاهد فعالیت تعداد بالایی از شرکتهای خلاق و استارتاپ ها در دانشگاه آزاد هستیم نتیجه چند سال فعالیت شبانه روزی است.
رییس بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: نکته ای که برای دانشگاه آزاد مهم می باشد این است که منبع درآمدی دیگری در کنار شهریه ها برای خود ایجاد نماید. بطور قطع این دانشگاه هم به این نتیجه رسیده که تنها با اتکا به پول شهریه نمی تواند دانشگاه را اداره کند. وقتی چنین سرمایه های علمی و دانشی در داخل دانشگاه آزاد است باید از آنها برای کسب درآمد و توسعه فناوری داشته باشد و عدد قابل توجهی از درآمد خویش را از طریق توسعه شرکتهای خلاق، شرکتهای دانش بنیان، پارک های علم و فناوری، سراهای نوآوری و صندوق ها تأمین کند.
ستاری افزود: باید به سمتی پیش برویم که دانشگاه آزاد خود سهام دار شرکتهای بزرگی در کشور باشد. این کار هم به جوانانی که کسب و کار دارند یا درس می خوانند در دانشگاه، انگیزه می دهد تا بل دیدن نمونه های موفق، به توسعه کارآفرینی تشویق و ترغیب شوند. بچه های دانشگاه آزاد نسبت به دیگر دانشجویان، مزایای خاصی دارند مثلاً این که خودشان پول تحصیلشان را تأمین می کنند و این یعنی این که آنها معنای کسب و کار و اررش پول را می فهمند و درک می کنند.
براساس گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وی خاطرنشان کرد: باید روی نمونه های موفق کسب و کار در دانشگاه آزاد کارهای تبلیغاتی خوبی صورت گیرد تا قصه موفقیت تیم های بزرگ به گوش بقیه دانشجویان و علاقه مندان هم برسد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با یادآوری این که دانشگاه آزاد زیرساخت های زیادی بوجود آورده که هنوز منطبق با نوآوری نیستند، اظهار داشت: نیاز است تا در این مورد هم اصلاحات و تحولات جدی ایجاد شود. ما طرح های مشترک زیادی با دانشگاه آزاد داشتیم و این دانشگاه امکانات خوب و بزرگی و بهترین ساختمان های خویش را به این کار اختصاص می دهد.منبع:

1401/03/12
23:51:12
0.0 از 5
620
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود