وزارت نیرو از پژوهش های دانشگاهی در حوزه نرم افزاری آب و برق حمایت می کند

وزارت نیرو از پژوهش های دانشگاهی در حوزه نرم افزاری آب و برق حمایت می کند

به گزارش بی دانلود وزیر نیرو در دیدار با وزیر علوم برای پشتیبانی از پژوهش های دانشگاهی در حوزه نرم افزاری آب و برق اعلام آمادگی کرد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا علی اکبر محرابیان با حضور در دفتر وزیر علوم تحقیقات و فناوری از نزدیک مسائل و مشکلات دانشگاه ها با موضوعات در ارتباط با وزارت نیرو را مورد بررسی قرار داد.
وزیر نیرو در این دیدار که با محمدعلی زلفی گل و برخی روسای دانشگاه های کشور صورت گرفت، اظهار داشت: در حوزه آب و برق خوبی در موضوعات سازه ای، ساخت تجهیزات و قطعات داشته ایم اما در موضوعات نرم افزاری این حوزه، اشکالات بسیار داریم و تمرکز پژوهشها روی این موضوعات می تواند راهگشای خیلی از تنگناهای کشور باشد.
محرابیان آمایش سرزمین، ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا در مبحث آب و برق، و انرژی های تجدیدپذیر را ۳ نکته مهم در مبحث پژوهش در حوزه آب و برق معرفی و تصریح کرد: در مدل هایی که برای حل مشکلات کشور می دهیم، توجه به بومی سازی، مبحث کلیدی و راهبردی است.
وی هفت مبحث بهینه سازی مصرف، افزایش راندمان تولید، کاهش هزینه و تلفات، کاهش زمان اجرای پروژه ها، خودکفایی در ساخت قطعات و تجهیزات، افزایش و پایداری منابع و جلب رضایت مردم را بعنوان لزوم های پژوهشی برای حل مشکلات در حوزه آب و انرژی معرفی نمود و خواهان یاری دانشگاه ها برای حل آن شد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم در این دیدار، حضور شخص وزیر نیرو در وزارت علوم را نشان اهمیت دادن وی به علم و دانش و کرامت دانشگاه و دانشگاهیان عنوان نمود.
زلفی گل ضمن بیان توانمندی های دانشگاهیان در حل مسائل و مشکلات گریبان گیر جامعه در حوزه آب و برق ابراز امیدواری کرد با همکاری دو وزارت خانه بخشی از مشکلات این حوزه رفع و در جهت توسعه و پیشرفت کشور گام های اساسی برداشته شود.
حمایت از ایجاد پردیس فناوری نیرو مهم ترین موضوعی بود که مورد توافق دو وزیر قرار گرفت و مقرر شد معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم این مورد را از وزارت نیرو پیگیری کند.

1401/03/23
09:07:58
0.0 از 5
624
تگهای خبر: آموزش , پروژه , تولید , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود