شرکت های دانش بنیان دانشگاه شریف، به دنبال حل مسائل نو

شرکت های دانش بنیان دانشگاه شریف، به دنبال حل مسائل نو

به گزارش بی دانلود رییس دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان ناحیه نوآوری شریف به دنبال حل مسائل نو و مؤثر هستند تا بتوانند در مقیاس های بزرگتر موثر باشند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، ناحیه نوآوری دانشگاه صنعتی شریف میزبان سردار سیدکمال هادیانفر رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی(پلیس راهور) و هیئت همراهش بود. سردار هادیانفر رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از شرکت های دانش بنیان ناحیه نوآوری شریف بازدید و نیازهای فناورانه پلیس راهنمایی و رانندگی را تشریح نمود.
در این بازدید که به میزبانی دکتر جلیلی رییس دانشگاه صنعتی شریف و مهندس دهبیدی پور رییس پارک علم و فناوری شریف انجام شد، سردار هادیانفر با حضور در ایستگاه نوآوری شریف، از نزدیک با فعالیت ها و دستاوردهای فناورانه شرکت های دانش بنیان آشنا شد.
در ادامه این بازدید نیز، نشستی در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف با محورهای کاربرد فناوری های پهپادی در کنترل ترافیک، پردازش تصویر، کاربرد علوم داده در پیش بینی و مدیریت ترافیک، آموزش فرهنگ ترافیک و ارائه توانمندی های فناوران ناحیه نوآوری شریف در زمینه مدیریت ترافیک، بمنظور ارائه نیازهای فناورانه پلیس راهوار تشکیل شد.
در این جلسه علاوه بر معرفی برج فناوری بنتک، پنج محصول فناورانه منتخب در رابطه با نیازمندی های فناورانه پلیس راهور توسط فناوران معرفی گردید.
سپس دکتر جلیلی، رییس دانشگاه صنعتی شریف ضمن معرفی ظرفیت های دانشگاه صنعتی شریف در زمینه فناوری و کارآفرینی، اظهار داشت: شرکت های مستقر در ناحیه نوآوری شریف و استادان دانشگاه پتانسیل بالایی در امتداد توسعه محصولات دانش بنیان برمبنای نیازهای فناورانه پلیس راهور دارند.
رییس دانشگاه شریف اضافه کرد: ما در پی حل مسائل سخت هستیم، به دنبال ثروت و درآمدزایی بیشتر نیستیم. مستقل از میزان درآمد، حل مسئله و میزان اثرگذاری آن نیز برای ما از اهمیت بالایی برخوردارست. شرکت های دانش بنیان ناحیه نوآوری شریف به دنبال حل مسائل نو و مؤثر هستند تا بتوانند در مقیاس های بزرگتر موثر باشند. همین طور این تاثیرگذاری برای راهور هم حائز اهمیت می باشد و نیازهای فناورانه زیادی دارد که خوشبختانه در ناحیه نوآوری شریف نهادهایی وجود دارند که به دنبال حل این نیازها هستند. ما امیدواریم اتفاقات خوبی دراین زمینه رقم بخورد و بتوانیم گامی مؤثر در جهت حل این نیازها برداریم.
در ادامه سردار هادیانفر، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا ضمن اشاره به اهمیت وجود شرکت های دانش بنیان و همین طور انتخاب شعار سال، اضافه کرد: ما در عرصه ترافیک مسائل و مشکلات زیادی داریم که با روش های سنتی و قدیمی امکان حل آن وجود ندارد. کنترل و مدیریت ترافیک یکی از نیازهای اصلی است و نگاه ما به تکنولوژیهای جدید در زمینه IT و ITS است که می تواند اثرگذار باشد. در همین زمینه ما به دنبال دانشگاه و شرکت های دانش بنیان در جهت حل این مسائل هستیم.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا در ادامه با طرح نیازهای مهم در زمینه حمل و نقل، اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان با ارائه ایده و طرح هایی در جهت اصلاح و مدیریت قوانین و مقررات، افزایش توان مقابله با ترافیک و تلاش در امتداد کاهش آن، ایجاد ایمنی و افزایش کیفت خودرو ها و همین طور شناسایی نقاط حادثه خیز در راستای کاهش تصادفات، می توانند کمک کنند تا با ایجاد راهکارهای مشترک بتوانیم به حل این معضلات بیشتر اهتمام ورزیم.
در آخر این جلسه، تفاهم نامه ای در امتداد تعاملات علمی، پژوهشی و آموزشی طرفین و بهره مندی از امکانات و توانمندی های یکدیگر و تبادل تجربیات در حوزه های علمی و فناوری، بین دانشگاه صنعتی شریف و پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی (پلیس راهور) منعقد شد.
این تفاهم نامه در ۹ ماده به مدت دو سال از زمان امضای آن تنظیم شده است و مدت زمان مذکور با توافق طرفین قابل تمدید است.
منبع:

1401/03/26
11:58:04
0.0 از 5
560
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود