حذف نمک از آب با مصرف انرژی کمتر با کمک سیستم پژوهشگران کشور

حذف نمک از آب با مصرف انرژی کمتر با کمک سیستم پژوهشگران کشور

بی دانلود: پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان سیستم الکترودیالیز برای نمک زدایی از آب و تولید آب برای شرب یا صنایع مختلف تولید کردند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، یکی از راه های جبران کم آبی در جهان نمک زدایی یا پروسه شیرین سازی آب های شوری چون دریا است؛ اما این کار تنها با نمک زدایی و تصفیه آن امکانپذیر است، کاری که گران است و مصرف انرژی بالایی دارد.
در این جهت یکی از شرکت های دانش بنیان با طراحی سیستم الکترودیالیز انتخابی که یکی از روش های نوین نمک زدایی با مصرف انرژی پایین و تولید پساب کم نسبت به سایر روش ها است، توانسته راهکاری مطلوب و مؤثر برای نمک زدایی از آب شور ارائه کند.
در این پروسه برمبنای یک تکنیک الکتروشیمیایی؛ آلودگی های یونی از محلول آبی با عبور جریان الکتریکی جداسازی نمک از آب حذف می شود.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، از خاصیت های این سیستم نمک زدایی می توان به امکان نمک زدایی از آب های لب شور و آب دریا با راندمان ۸۵ تا ۹۵ درصد، مصرف انرژی کمتر در قیاس با روش های دیگر، طول عمر غشای بالای ۵ سال، هزینه عملیاتی پایین و عدم نیاز به پیش تصفیه اشاره نمود.
منبع:

1401/03/31
22:52:59
0.0 از 5
663
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود