با برگزاری رویدادی بررسی می شود

تعیین تکلیف ۷۵۰ چاه غیرفعال با مشارکت شرکتهای دانش بنیان

تعیین تکلیف ۷۵۰ چاه غیرفعال با مشارکت شرکتهای دانش بنیان

بی دانلود: با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی رویدادی در حوزه احیای چاه های کم بازده و از رده خارج شده نفتی برگزار می گردد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، هم اکنون حدود ۷۵۰ حلقه چاه بعنوان چاه های کم بازده دسته بندی شده و از مدار تولید خارج شده اند.
با عنایت به این که این چاه ها برای سالهای متمادی خارج از سرویس و فاقد تولید اقتصادی بوده، سرمایه گذاری فناورانه در جهت احیای این چاه ها علاوه بر افزایش تولید و عواید حاصل از میادین نفتی کشور، بستر مناسبی برای انجام فعالیتهای اقتصادی دانش محور توسط واحدهای فناور در زمینه خلق و اجرای تکنولوژی های جدید بوجود می آورد.
یکی از مسائلی که در این میان برای شرکت ملی نفت ایران اهمیت می یابد، بازگشت چاه های کم بازده یا رده خارج شده به مدار تولید است و در این خصوص نشستی به میزبانی صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور معرفی طرح از سوی دست اندرکاران شرکت ملی نفت به نهادهای مالی، فعالان بازار پول و سرمایه و سایر تأمین کنندگان مالی برگزار می گردد.
در این جلسه ضمن معرفی کلیات پروژه، فرصت های سرمایه گذاری در این حیطه به سرمایه گذاران تشریح خواهد شد.
از مزایا و خصوصیت های این طرح میتوان به کسب درآمد و ارزش افزوده از چاه های متروکه و خارج از مدار تولید، تعیین تکلیف وضعیت ۷۵۰ چاه غیرفعال و کم بازده شرکت ملی نفت ایران با محوریت واحدهای فناور و دانش بنیان در طول اجرای قرارداد که منجر به توانمندسازی این شرکت ها در جهت تبدیل به شرکت فناور در سطح بین المللی خواهند شد، امکان سرمایه گذاری مستقیم شرکتهای دانش بنیان، استارت آپ ها و شتاب دهنده ها و کاهش ریسک عملیات احیای چاه ها با استفاده از شرکتهای خدمات فنی چاه و هم انتقال مهارت ها و تجربیات عملیاتی-اجرایی به واحدهای فناور و دانش بنیان اشاره نمود.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، نشست تأمین مالی احیای چاه های کم بازده و غیرفعال در روز چهارشنبه، ۸ تیر ماه جاری برگزار می گردد.
منبع:

1401/04/07
09:42:58
0.0 از 5
605
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود