آغاز اجرای تست های مدل تونل باد هواپیمای جت 72 نفره در دانشگاه امیرکبیر

آغاز اجرای تست های مدل تونل باد هواپیمای جت 72 نفره در دانشگاه امیرکبیر

اجرای تست های مدل تونل باد هواپیمای جت ۷۲ نفره در لابراتوار تونل باد دانا دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور رئیس سازمان صنایع هوایی و دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از امروز شروع شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، طی برگزاری مراسمی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اجرای تست های در ارتباط با مدل تونل باد هواپیمای جت ۷۲ نفره با حضور امیر سرتیپ دوم دکتر افشین خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی، دکتر منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر سیدحسن قدسی پور رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر شروع شد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم اظهار داشت: فاز طراحی مفهومی هواپیمای جت ۷۲ نفره به اتمام رسیده و الان در مرحله انجام تست های اولیه مدل تونل باد هواپیما در این دانشگاه هستیم.
قدسی پور اضافه کرد: با اتکا به تجربه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در طرح کلان توسعه فناوری های کلیدی هواپیمای مسافری ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره، این دانشگاه از ۴ سال پیش فرایند طراحی هواپیمای جت ۷۲ نفره را با مشارکت شرکتهای دانش بنیان شروع کرد و الان در مرحله انجام تست های اولیه مدل تونل باد هواپیما قرار دارد.
دکتر منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی هم در این مراسم تصریح کرد: تجربیات منحصر به فرد طرح کلان توسعه فناوری های کلیدی طراحی و ساخت هواپیمای ۱۵۰ نفره در پروژه ساخت هواپیمای ۷۲ نفره مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی ضمن اشاره به تاکیدات رئیس جمهور در زمینه توسعه فناوری هایی هوایی، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور به اجرای پروژه طراحی و ساخت هواپیمای ۷۲ نفره تاکید داشت ضمن آنکه به استفاده از پتانسیل نخبگان در این پروژه و دیگر پروژه های فناورانه هم تاکید دارد. پروژه های در ارتباط با حوزه هوایی از جذابیت های بسیاری برخوردار می باشد و به جهت اینکه بخش خصوصی به این پروژه ها وارد شود باید در اجرای این پروژه ها برنامه ریزی صحیح صورت گیرد.
منطقی افزود: هم اکنون وزارت خانه های علوم، راه و شهرسازی، سازمان صنایع هوایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حامیان پروژه ساخت هواپیمای ۷۲ نفره بوده و پیشبینی می شود در ادامه حامیان دیگری به این پروژه افزوده شود.
منبع:

1401/04/11
19:59:34
0.0 از 5
619
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود