تشخیص فوری سلامت مواد غذایی در منزل با کیت ایران ساخت

تشخیص فوری سلامت مواد غذایی در منزل با کیت ایران ساخت

پژوهشگران یکی از شرکت های فناور بمنظور تشخیص میزان آلودگی احتمالی مواد غذایی همچون شیر و رفع یکی از دغدغه های صنعت مواد غذایی موفق به ساخت کیت تشخیص فوری آنتی بیوتیک در کشور شدند که بدون نیاز به افراد متخصص در منزل نیز قابل استفاده می باشد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، در تولید محصولات تخمیری نمی توان از شیرهای دارای آنتی بیوتیک استفاده کرد، برای اینکه آنتی بیوتیک ها از رشد میکروارگانیسم های مفید مورد استفاده در محصولات جلوگیری و یا روند رشد آنها را مبتلا به اختلال می کنند، بدین سبب محصول تولید شده با این شیر خام کیفیت مناسبی را نخواهد داشت و عملاً بافت مناسب تشکیل نمی گردد.
بمنظور تعیین وجود یا عدم وجود آنتی بیوتیک در شیر خام، امروزه از تست کیت های خاصی استفاده می شود که علاوه بر دقت عمل، از سرعت بسیاری نیز برخوردار می باشند. یکی از روش های سریع برای ارزیابی وجود آلودگی نمونه های شیر به آنتی بیوتیک های تتراسایکلین و بتالاکتام استفاده از کیت های تشخیص فوری آنتی بیوتیک در شیر است.
زمانی که دارو بصورت تزریقی، موضعی یا خوراکی به انسان یا حیوان تجویز می شود، مقداری از آن در بدن تجمع می یابد که به آن باقیمانده آنتی بیوتیک گفته می شود. این باقیمانده آنتی بیوتیک در خون، بافت های عضلانی و مایعات بدن نظیر شیر قابل تشخیص می باشد و در صورت مصرف شیر حیوانی که آنتی بیوتیک برای آن تجویز شده است، باقیمانده آنتی بیوتیک موجود در شیر می تواند برای مصرف کننده و صنایع تخمیر شیر زیان آور باشد.
کیت تشخیص فوری آنتی بیوتیک محصولی وارداتی است که سالانه از کشورهای بلژیک، دانمارک و چین در حدود یک میلیون کیت وارد کشور می شود. لزوم بومی سازی این کیت ها موجب شد یکی از شرکت های فناور با حمایت مرکز راهبردی فناوری های همگرا و همین طور ستاد ویژه توسعه فناوری نانو موفق به ساخت کیت تشخیص فوری آنتی بیوتیک در ایران شود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، کیت های تشخیص فوری ایران ساخت با تاکید بر دو فناوری نانو و زیستی، در زمینه محصولات همگرا محسوب می شود. هدف از تولید این کیت ها ابتدا جلوگیری از واردات و سپس ورود به بازارهای جهانی برای ارزآوری است.
یکی از مزیت های این فناوری، سرعت عمل آنست بطوریکه در مدت زمان کمتر از ۵ دقیقه می توان نتیجه را با حساسیت بالا به دست آورد. این کیت نیاز به لابراتوار نداشته و بدون نیاز به افراد متخصص قابل استفاده می باشد، بطوریکه حتی در منزل نیز می توان آنرا برای تشخیص سالم بودن مواد غذایی به کار برد. از نظر ظاهری این کیت کاغذی شبیه به کیت های تشخیص حاملگی است. کیت های تشخیص فوری ایران ساخت به زودی روانه بازار می شوند.1401/04/17
15:19:18
0.0 از 5
633
تگهای خبر: تولید , فناوری , كیفیت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود