پای سرمایه های بانکها به تولید دانش بنیان باز شد

پای سرمایه های بانکها به تولید دانش بنیان باز شد

بی دانلود: معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه ۷۰ خدمت برای پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان تعریف شده است، اظهار داشت: بر مبنای قانون جهش تولید اجازه سرمایه گذاری مشترک بانکها و مؤسسات اعتباری با صندوق نوآوری در طرح های مصوب شورای راهبری فناوری ها و تولیدات دانش بنیان داده شده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، علی ناظمی در سی و نهمین رویداد عرضه به سرمایه گذار (دوشنبه های استارت آپی) در حوزه فرآورده های دارویی با اشاره به اینکه این رویدادها که از سال ۹۸ برگزار می شود، در جهت کمک به جذب سرمایه برای کسب و کارهای نوپا است، اضافه کرد: رویداد امروز کمک به جذب سرمایه در حوزه فرآورده های نوین دارویی است.
وی به جایگاه صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره نمود و افزود: این صندوق بر مبنای ماده ۵ قانون پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان تاسیس شد و مقرر شده تا با سرمایه اولیه ۳ هزار میلیارد تومان با مأموریت تأمین مالی اکوسیستم نوآوری و فناوری از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان حمایت کند.
ناظمی، تعداد خدمات این صندوق را ۷۰ خدمت عنوان نمود و خاطرنشان کرد: مخاطب اصلی این صندوق شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان هستند، ولی امروزه علاوه بر شرکتهای دانش بنیان، شرکت ها و موسساتی بوجود آمده اند که بر مبنای معیارهای معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری جزو دانش بنیان ها قرار نمی گیرند که ما با ابزارهای مختلفی از این اکوسیستم نوآوری حمایت می نماییم.
معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری، به بیان چرخه عمر شرکتهای دارویی در دنیا اشاره نمود و اظهار داشت: بر مبنای آمارهای جهانی در بازه زمانی ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ سرمایه گذاری جسورانه CVC رشد ۹۰درصدی را تجربه کرده و این رشد در حوزه دارویی ۶۵۰ درصد بوده است.
ناظمی با اشاره به اینکه رشد سرمایه گذاری جسورانه CVC در امریکا رشد ۴۰۰ درصدی داشته و این رشد برای سرمایه گذاری سنتی VC به اندازه ۲۰۰ درصد بوده است، اظهار نمود: هم اکنون حوزه های مراقبت دیجیتال، پایش از راه دور، توسعه دارو با هوش مصنوعی و بیمه سلامت دیجیتال بیشترین میزان سرمایه CVC را به خود جلب کرده اند.
وی ضمن اشاره به اقدامات صندوق نوآوری برای وارد شدن به این حوزه؛ تصریح کرد: با عنایت به وجود ملاحظاتی چون بزرگتر شدن دولت و وارد شدن ژن دولتی در بازیگران اکوسیستم نوآوری کشور، این صندوق به صورت غیر مستقیم وارد حوزه سرمایه گذاری جسورانه شده است.
ناظمی، صندوق های پژوهش و فناوری را از دیگر بازوهای حمایتی شرکت ها نام برد و اظهار داشت: تابحال ۲۳ صندوق پژوهش و فناوری با مبلغ ۹۰۵ میلیارد تومان در تأمین سرمایه شرکت ها مشارکت داشتند.
وی با اشاره به اینکه این صندوق با برگزاری ۱۱ رویداد دوشنبه های استارت آپی در حوزه سلامت مبادرت به تأمین سرمایه برای کسب و کارهای نوپا کرده است، خاطرنشان کرد: در این تعداد رویداد، ۱۴ تیم استارت آپی در فرایند این رویداد، تأمین سرمایه شده اند.
ناظمی افزود: همینطور ۷ صندوق تخصصی جسورانه و ۱۵ شتابندهنده تخصصی در حوزه دارو فعال گشته است، علاوه بر این ها با تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان، ظرفیت های قانونی جدیدی برای پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان بوجود آمد.
وی افزود: بر مبنای بند الف ماده ۱۸ این قانون اجازه سرمایه گذاری مشترک بانکها و مؤسسات اعتباری با صندوق نوآوری در طرح های مصوب شورای راهبری فناوری ها و تولیدات دانش بنیان داده شده است.
منبع:

1401/04/20
21:09:42
0.0 از 5
558
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود