ستاری مطرح كرد

زمینه توسعه محصولات ایران ساخت در بازار بکر ازبکستان

زمینه توسعه محصولات ایران ساخت در بازار بکر ازبکستان

به گزارش بی دانلود معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اشاره کرد: بازار بکر کشور ازبکستان بهترین فرصت برای توسعه محصولات ایران ساخت در بیرون مرزهای کشور است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، سورنا ستاری که در راس هیاتی ۴۰ نفره از شرکت های دانش بنیان، سفری دو روزه به ازبکستان کرده است؛ در نشست علم و فناوری ایران و ازبکستان با اشاره به این که بازار ازبکستان زمینه خوبی برای توسعه محصولات دانش بنیان و خلاق ایرانی است، اظهار نمود: این بازار بکر می تواند فرصت خوبی برای شرکت های دانش بنیان ایرانی باشد تا محصولات ایران ساخت خودرا در این بازار توسعه دهند.
وی افزود: ایران و ازبکستان ظرفیت های خوبی برای همکاریهای مشترک دارند و فکر می کنم این همکاری با سرمایه گذاری بخش خصوصی می تواند توسعه فناوری را محقق کند.
ستاری با تاکید بر این که در این جهت در کشور ازبکستان با پیگیری این هدف، می توانیم توسعه فناوری های ایرانی در این کشور را داشته باشیم، تصریح کرد: با شناخت مناسب از بازار ازبکستان و قانون های موجود می توانیم زیست بوم شرکت های دانش بنیان ایرانی را در این کشور توسعه دهیم.
معاون علمی رییس جمهوری با اشاره به جلسات برگزار شده با میرزایف رییس جمهوری ازبکستان، معاون نخست وزیر و وزرای ازبکستانی، با اعلان اینکه این جلسه ها نتایج خوبی در پی داشته است، اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان و خلاق، بازار ازبکستان را به عنوان یک بازار بکر و دست نخورده در نظر بگیرند که می تواند در این بازار دستاوردهای زیادی داشته باشند.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، در حاشیه این رویداد نمایشگاهی از ۱۰۰ محصول ایران ساخت از ۸۰ شرکت دانش بنیان و خلاق ایرانی در کشور ازبکستان برپا است. این محصولات برای مدیران شرکت های فناور و بازرگانان ازبکی به نمایش درمی آید تا مسیر ورود محصولات دانش بنیان و خلاق ایرانی به بازار این کشور و اوراسیا هموار شود.
منبع:

1401/04/29
21:21:42
0.0 از 5
617
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود