کارویژه صندوق نوآوری برای شکل دهی به نظام تامین مالی در کشور

کارویژه صندوق نوآوری برای شکل دهی به نظام تامین مالی در کشور

بی دانلود: مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه صندوق نوآوری کارویژه شکل دهی به نظام تامین مالی فناوری در کشور را به عهده دارد، اظهار داشت: از آذرماه سال 97 تا حالا 14 هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان ارائه شده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر مرضیه شاوردی اظهار نمود: به سبب قانون، صندوق نوآوری تنها مجاز به پشتیبانی از شرکت ‍ های دانش بنیان است، اما از آنجائیکه زیست بوم نوآوری کشور تنها به شرکت های دانش بنیان ختم نمی گردد، صندوق سازوکارهای غیرمستقیمی را برای پشتیبانی از هسته های فناوری و استارت آپ ها نیز در نظر گرفته است. برای مثال صندوق نوآوری با تامین اعتبار صندوق های پژوهش و فناوری تخصصی و استانی این امکان را فراهم می آورد تا بواسطه و با کمک این صندوق ها از سایر بازیگران زیست بوم نوآوری کشور نیز حمایت های لازم را به عمل آورد.

دکتر شاوردی در ادامه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به زیست بوم فناوری کشور را برشمرد و اضافه کرد: خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به چهار دسته ارائه تسهیلات، صدور ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی تقسیم می شود.

وی تصریح کرد: از آذرماه سال ۹۷ تا حالا ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان ارائه شده است.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد: صندوق نوآوری در طول سه سال قبل بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان در زمینه های مختلف ارائه کرده که باتوجه به سرمایه صندوق نوآوری که دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است، این میزان حمایت با اهرمی کردن منابع و ایجاد یک شبکه همکاری در نظام تامین مالی در کشور ممکن شده است.

به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، شاوردی با اعلان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی بمنظور فراهم آوردن پیش زمینه های صادرات، به شرکت های دانش بنیان خدمات بلاعوض توانمندسازی اعطا می کند، اشاره کرد: قسمتی از این خدمات بلاعوض در حوزه گرفتن استانداردهای بین المللی و صادراتی است. ضمن این که ما به شرکت های دانش بنیان کمک می نماییم با حضور در نمایشگاه های خارجی، با مشتریان بالقوه خارجی خود دیدار و زمینه توسعه صادرات محصولات خودرا فراهم آورند.1401/05/08
11:09:04
0.0 از 5
622
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود