سرپرست پارك علم و فناوری لرستان:

ارزش افزوده حوزه فناوری و دانش بنیان آنها را از کارهای جانبی بی نیاز می کند

ارزش افزوده حوزه فناوری و دانش بنیان آنها را از کارهای جانبی بی نیاز می کند

به گزارش بی دانلود لرستان سرپرست پارک علم و فناوری لرستان اظهار داشت: ارزش افزوده حوزه فناوری و دانش بنیان آنها را از فعالیتهای جانبی بی نیاز می کند.


فرهاد نامداری در جلسه بررسی راهکارهای همکاری مشترک در امتداد تحقق شعار سال با موضوع تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین که بین پارک علم و فناوری لرستان و دانشگاه پیام نور در محل این پارک برگزار شد، اظهار نمود: رویکرد این پارک استفاده از بستر دانشگاه ها بمنظور بهبود اکوسیستم فناوری در استان است.
وی افزود: چنانچه دانشگاه ها و اعضای هیئت علمی به سمت تأسیس شرکت های فناور سوق یابند، ارزش افزوده ای که در زمینه فناوری و دانش بنیان وجود دارد آنها را از خیلی از کارهای جانبی بی نیاز خواهدنمود.
سرپرست پارک علم و فناوری لرستان برخورداری از قوانین مناطق آزاد تجاری، معافیت های ۱۵ ساله ی مالیاتی و گمرکی، پشتیبانی از ثبت اختراعات، بازاریابی، تبلیغات و تجاری سازی محصولات فناورانه را از مزایای استقرار واحدهای فناور در پارک فناوری و مراکز رشد وابسته برشمرد.
در ادامه این جلسه، رییس دانشگاه پیام نور لرستان اظهار داشت: در سال ۱۳۹۲ پارک علم و فناوری لرستان و دانشگاه پیام نور استان نخستین مرکز رشد مشترک را در کشور راه اندازی کرده که بصورت یک الگو در کشور تبدیل شد.
عزت الله سپهوند اضافه کرد: این دانشگاه در نظر دارد جهت افزایش حضور دانشجویان در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دلفان، در مجاورت این مرکز خانه خلاق دانشجویی و مرکز آموزش های آزاد فناوررانه مهارت محور را مستقر کند.
منبع:

1401/05/10
12:41:55
0.0 از 5
554
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود