طراحی نرم افزار آنلاین مدیریت بهینه پروژه های اجرایی توسط یک شرکت دانش بنیان

طراحی نرم افزار آنلاین مدیریت بهینه پروژه های اجرایی توسط یک شرکت دانش بنیان

به گزارش بی دانلود، یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی یک نرم افزار آنلاین برای مدیریت پروژه های اجرایی در وزارت خانه ها، سازمان های دولتی و شرکتهای پیمانکاری شد؛ نرم افزاری که مدیران را قادر می سازد با چابکی و سرعت عمل بیشتری برای معضلات و مشکلات پروژه های اجرایی تصمیم گیری کنند.


وحید دهقان از مدیران شرکت دانش بنیان ایده ورزان سیستم در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا با اشاره به اینکه این شرکت فعالیت خویش را در سال ۱۳۸۵ و با هدف اجرای نگاهی نوین در بازار فناوری اطلاعات کشور آغاز کرده است اضافه کرد: طراحی و پیاده سازی نرم افزار و سیستم های اتوماسیون، طراحی سایت و پرتال، مشاوره، خدمات هاستینگ و خدمات OMR (تحقیقات بازار آنلاین) تنها بخشی از خدماتی است که این شرکت به مشتریان خود عرضه می دهد.
وی اظهارکرد: شرکت ایده ورزان سیستم فعالیت خویش را با استقرار سامانه های پروژه محور، طراحی و پیاده سازی انواع سیستم های اطلاعاتی آغاز و با گذشت زمان کوتاهی با وارد کردن طراحی و پیاده سازی سیستم های یکپارچه سازی اطلاعات بر پایه OLAP، هوش تجاری (BI) و داشبوردهای مدیریتی و همینطور بهینه سازی و استانداردسازی پایگاه داده های کلان، تصمیم به گسترش حوزه کاری خود گرفت.
دهقان ضمن اشاره به طراحی یک نرم افزار در حوزه مدیریت پروژه تحت عنوان نرم افزار مدیریت پروژه IPMP (IVS Project Management Package) از جانب این شرکت دانش بنیان خاطرنشان کرد: برای طراحی این نرم افزار و به روز رسانی و توسعه آن ۱۰ سال زمان صرف شده و چهار سال پیش با ارزیابی های انجام شده دانش بنیان شد و در این بازه ۱۰ ساله سازمان های گوناگونی این نرم افزار را خریداری نموده اند.
به گفته وی تابحال برخی وزارت خانه ها و سازمان ها همچون وزارت ورزش، وزارت اقتصاد، سازمان تأمین اجتماعی، معاونت تحقیق و توسعه مپنا، شرکت مخابرات ایران، شرکت آب و فاضلاب تهران و کرمانشاه و شرکت بیمه دی این نرم افزار را سفارش داده و خریداری نموده اند.
این فعال حوزه دانش بنیان در مورد خصوصیت نرم افزار مدیریت پروژه اظهار داشت: این نرم افزار به مدیران پروژه جهت احاطه بر ابعاد مختلف پروژه های خود در مدیریت بهینه پروژه ها کمک شایانی خواهد کرد، به صورتی که مدیران را قادر می سازد که اطلاعات صحیح و به هنگام از پروژه ها داشته باشند و بر مبنای آن تصمیم گیری های مناسبی را برای پیشبرد اهداف خود در انجام پروژه ها اتخاذ کنند. ضمن این که در طراحی این نرم افزار از تجربیات افرادی استفاده شده که سوابق طولانی در پروژه های مختلف همچون پروژه های EPC نفت و گاز، خط لوله و عمرانی داشته اند.


وی در توضیح بیشتری در مورد این نرم افزار با بیان اینکه، خیلی از سازمان ها و شرکتهای دولتی یا خصوصی در مناطق مختلف کشور دارای پروژه های مختلفی هستند اضافه کرد: از راه این نرم افزار این امکان فراهم می شود کلیه اطلاعات اقدامات و کارهایی که در ارتباط با پروژه ها صورت می گیرد بموقع ثبت شده و به سطوح مختلف مدیریتی گزارش دهی شود.
دهقان اضافه کرد: به عنوان مثال یک شرکت تحت نظارت وزارت ورزش که این نرم افزار را از ما تهیه کرده است به سادگی می تواند کلیه اطلاعات در ارتباط با اقدامات عمرانی، میزان پیشرفت و احیانا مشکلات و نیازمندی های در ارتباط با ساخت یا تعمیر اماکن ورزشی در هر نقطه ای از کشور را از راه این نرم افزار به صورت آنلاین ارزیابی کند.
به گفته وی، این اطلاعات بموقع در اختیار افراد تصمیم گیر قرار گیرد و به علت این که نرم افزار آنلاین است اطلاعات به لحظه ارسال می شود و مدیران می توانند تصمیمات صحیح را برای رفع مشکلات در ارتباط با پروژه اتخاذ کنند. ضمن این که این نرم افزار فارغ از این همینطور کمک می نماید با فرآیندهای تاییدیه ای که در نرم افزار اتفاق می افتد اطلاعات به صورت دقیق و صحیح به مدیریت منتقل شود چونکه بسیار اوقات اطلاعات به صورت نادرست می آید و به صورت طبیعی تصمیمات اتخاذ شده هم درست نیست.
وی اضافه کرد: حالا فرض کنید که این اطلاعات بدون یک سیستم متمرکز بخواهد جمع آوری وگزارش دهی شود قائدتا یک بازده زمانی طول خواهد کشید تا این که این اطلاعات از مناطق مختلف جمع آوری و بعد به مرکز ارسال و درآنجا پردازش شود و در گزارشی به افراد تصمیم گیر اطلاعات داده شود که این بازه در خوش بینانه ترین حالت حدود حداقل دو هفته طول می کشد و این فارغ از این که زمان دوهفته برای یک گزارش صرف شده است امکان دارد تصمیماتی که گرفته می شود مناسب وضعیت فعلی آن اتفاق در پروژه نباشد.
این فعال حوزه دانش بنیان کشورمان ضمن اشاره به اینکه، هم اکنون ۳۰ متخصص حوزه برنامه نویسی در این شرکت فناور مشغول به کار هستند، همینطور در مورد قیمت این نرم افزار هم خاطرنشان کرد: این نرم افزار حداقل ۲۵۰ میلیون تومان و با عنایت به قابلیت ها و ماژول هایی که روی آن نصب می شود قیمت آن متغیر خواهد بود.


منبع:

1401/05/21
15:18:05
0.0 از 5
580
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود