تعمیر و به روزرسانی ربات ویدئومتری فاضلاب توسط یک شرکت دانش بنیان در استان مرکزی

تعمیر و به روزرسانی ربات ویدئومتری فاضلاب توسط یک شرکت دانش بنیان در استان مرکزی

به گزارش بی دانلود، مرکزی متخصصان و نخبگان یک شرکت دانش بنیان در استان مرکزی موفق به تعمیر و راه اندازی مجدد ربات وارداتی به کشور شدند.محمدرضا اسدی مدیر عامل شرکت دانش بنیان آریا فناوران آرتا بینش در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: این شرکت از سال ۱۳۹۶ با ساخت تجهیزات پیشرفته حوزه بازرسی بصری (بازرسی غیر مخرب) آغاز به فعالیت کرد و از سال ۱۳۹۷ با محصولات دانش بنیان خود توانست بخشی از نیاز کشور به ربات های پیشرفته بازرسی را برطرف کند.

وی بیان نمود: ربات بازرسی شبکه های انتقال سیال، یا به عبارتی ربات ویدئومتری، دستگاهی است که به واسطه آن میتوان از لوله های زیر سطحی بازرسی کرد. این دستگاه در سالهای قبل به کشور وارد می شد که برخی از این دستگاه ها هم اکنون در کشور موجود است.

او بیان نمود: این ربات ها عموما از کشورهای آلمان، ترکیه، چین، امریکا و کانادا وارد کشور شده ولی با عنایت به تحریم ها، این دستگاههای پیشرفته با مشکل عدم پشتیبانی رو به رو شده اند.

اسدی در ادامه اظهار داشت: ربات بازرسی شبکه های لوله ای انتقال سیال بعنوان یک ابزار جهت بازرسی چشمی از درون لوله های زیرزمینی استفاده می شود. این ابزار می تواند تصاویر باکیفیت را از سطوح داخلی لوله ها به بیرون مخابره کرده و عیوبی همچون ترک، نفوذ ریشه ها، انشعابات غیرمجاز، خوردگی، غیرهمترازی و... را ضبط و کشف کرده و گزارشاتی را از درصد سلامت لوله ها عرضه نماید. ویدئومتری فاضلاب(ویدئومتری شبکه فاضلاب) هم توسط همین دستگاه ها صورت می گیرد.

وی بیان نمود: نخبگان و متخصصان شرکت دانش بنیان آریا فناوران بعد از ساخت و عرضه ربات های بازرسی شبکه های انتقال سیال و بی نیاز کردن کشور از واردات این محصول، به فکر تعمیر و دستیابی به تکنولوژی تعمیرات ربات های وارداتی افتادند. این دستگاه ها دارای تکنولوژی بالایی هستند و به خاطر همین مورد اهمیت قرار دارند. مساله مهمتر اینست که تاسیسات زیر سطحی و انتقال سیالات از تاسیسات حساس یک کشور هستند و بدین منظور، تکنولوژی بالایی در چنین محصولاتی به کار رفته که تنها کشور سازنده می تواند تعمیرات و به روزرسانی را انجام دهد.

اسدی اضافه کرد: ما با عنایت به نیازی که کشور به این حوزه داشت، با تمام توان به دستیابی به تکنولوژی ساخت و تولید ربات های بازرسی لوله پرداختیم. ابتدای امر به تعمیر ربات شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی که یک نمونه از دستگاههای خارجی را در ایران در اختیار دارد، پرداخته شد و بعد از تعمیرات و به روزرسانی دستگاه این شرکت، تمرکز خویش را بر تعمیرات دیگر دستگاههای وارداتی قرار دادیم.

وی اظهار داشت: باید به این مورد اشاره شود که اگر اعتماد و پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان توسط متخصصین و مدیران بخش بازرسی غیرمخرب و پیشرفته شرکت پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند نبود، تعمیرات و به روزرسانی دستگاههای وارداتی برای متخصصین این شرکت دانش بنیان امری غیر قابل باور می شد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان آریا فناوران آرتا اظهار داشت: در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین شرکت دانش بنیان آریا فناوران تلاش می کند که با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری، در جهت پیشگیری از خروج ارز از کشور چه در بحث تولید ربات های بازرسی و چه در بحث تعمیرات و پشتیبانی ربات های وارداتی، گامهای بلندی بردارد.

منبع:

1401/05/30
23:36:51
0.0 از 5
611
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود