معاون اول رئیس جمهور مطرح كرد

تاکید بر ضرورت پیشرفت علم ژنتیک در کنار سایر مولفه های اقتدار کشور

تاکید بر ضرورت پیشرفت علم ژنتیک در کنار سایر مولفه های اقتدار کشور

به گزارش بی دانلود، معاون اول رئیس جمهور با تکیه بر اینکه «پیشرفت علم ژنتیک در کنار سایر مولفه های اقتدار کشور باید درنظر گرفته شود»، اظهار داشت: دولت با تمام ظرفیت در کنار متخصصان علم ژنتیک در کشور است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، محمد مخبر بامداد امروز (پنج شنبه) در بازدید از مرکز جامع ژنتیک نور اضافه کرد: علم ژنتیک یکی از موضوعات مهم در آینده مباحث پزشکی، درمانی و دارویی است و این مرکز توانسته با تلاشهای شبانه روزی متخصصان و مجاهدان خود برگ زرینی در تاریخ علم پزشکی کشور رقم بزند.
وی ضمن اشاره به ایام هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: با وجود امکانات بسیار زیاد دشمنان، اما رزمندگان ما توانستند با دینداری و اتکا به خداوند در مقابل رژیم مجهز بعثی پیروز شوند بنابراین اگر آینده علم ژنتیک به دست مجاهدان بیفتد، بطور قطع کاربری و اقتدار دیگری به همراه خواهد داشت.
مخبر خاطرنشان کرد: دشمنان ملت تا وقتی که به قدرت و اقتدار ایران آگاه نشوند از هیچ توطئه و اقدامی ضد کشور فروگذار نخواهند کرد.
وی در ابتدای سخنان خود به تلاشهای مقدس متخصصان مرکز جامع ژنتیک نور در تعیین هویت پیکر شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم اشاره و تصریح کرد: اقدامات و دستاوردهای دانشمندان، این مرکز را به یک مکان مقدس تبدیل نموده است و بطور قطع توفیقات و عزم راسخ مجاهدان و فعالان مرکز جامع ژنتیک نور لطفی از طرف پروردگار و از برکت خون پاک شهدا است.
مخبر ضمن اشاره به فضای معنوی مرکز جامع ژنتیک نور به علت حضور پیکرهای شهدا و تشخیص هویت پیکر مطهر آنان اظهار داشت: حضور در این مرکز به شکلی توسل به روح شهدایی است که پاک ترین، مقدس ترین و مقرب ترین انسان ها در پیشگاه پروردگار متعال هستند.
معاون اول رئیس جمهور در این بازدید با حضور در لابراتوار تعیین هویت پیکر شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم با قرائت فاتحه، یاد و خاطره آنان را گرامی داشت و همینطور در ادامه از بخش های مختلف مرکز جامع ژنتیک نور دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) بازدید نمود.
در جریان این بازدید دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) گزارشی از پیشرفت ها در روند تعیین هویت شهدای جاویدالاثر، برنامه ها، اقدامات و دستاوردهای این مرکز ارائه کرد.
مرکز جامع ژنتیک نور در بخش های مختلف همچون لابراتوار تعیین هویت پیکر شهدا، خدمات ژنوم و کلینیک ژنتیک چندتخصصی و پزشکی خدمات مختلفی را شامل احراز هویت ژنتیک شهدا و خانواده آنان و همینطور خدمات مشاوره ای، بالینی و آزمایشگاهی در بخش های زنان و زایمان، اطفال و داخلی ارائه می کند.
منبع:

1401/06/11
12:12:21
0.0 از 5
545
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود