رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت:

پروژه های محصول محور دارای پتانسیل تجاری سازی حمایت ویژه می شوند

پروژه های محصول محور دارای پتانسیل تجاری سازی حمایت ویژه می شوند

به گزارش بی دانلود، رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت در بازدید از مرکز رشد فناوری فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام نمود: پروژه های محصول محوری که دارای پتانسیل تجاری سازی باشند، مورد حمایت ویژه قرار می گیرند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا بنفشه با بیان این مطلب، اضافه کرد: طبق شعاری که ابتدای سال، مقام معظم رهبری اعلام فرمودند؛ بر همه تکلیف شده است تا در حوزه تولید، دانش بنیان و کارآفرین هر آنچه در توان دارند به کار گیرند. هم اکنون این آمادگی وجود دارد تا پروژه های محصول محوری که در بازه زمانی کوتاه با دریافت امتیازهای مورد نیاز می توانند وارد بازار شوند، مورد حمایت ویژه قرار گیرند.

وی با اعلان اینکه تسهیل در ارائه مجوزها نیز در برنامه دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، قرار دارد، اظهار داشت: در نشست اخیر که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، ایشان مؤکدا بر تسریع صدور مجوزها و پروانه های فعالیت اصرار کرد تا با هدف توسعه و رشد فناوران موانع حوزه سلامت رفع گردد.

در ادامه این بازدید دکتر سیدحمیدخویی، رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام نمود: ایران پنجمین کشور دنیاست که به فناوری زیست دارویی دست یافته است. تا حالا بیش از ۸۰ محصول باارزش توسط شرکت های مستقر در مرکز رشد به بازار عرضه شده و موجود است.

وی ادامه داد: به طور متوسط ۱۲ شرکت سالانه در فضایی بیش از ۱۱ هزار متر در مرکز رشد مستقر هستند؛ ۷۰۰ متر اتاق تمیز در مرکز رشد وجود دارد و ۷۶۰ متر اتاق تمیز درحال ساخت است که با استانداردهای جدید جهت استقرار شرکت های شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

دکتر خویی با اعلان اینکه نباید از مراکز رشد انتظار درآمدزایی وجود داشته باشد، اظهار داشت: لازم است این نگاه به مراکز رشد به رویکرد حمایت گرانه تغییر یابد. هم اکنون مراکز رشد به سبب عدم دریافت حمایت های لازم به سمت درآمدزایی متمایل شده اند.

دکتر رضا فریدی مجیدی، مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز بر لزوم جذب حمایت های بیشتر اصرار کرد و اظهار داشت: در کمیته فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران که متشکل از رؤسای مراکز رشد هستند، حمایت هایی در نظر گرفته شده است، ولی جهت رشد و توسعه ای که شایسته نام گذاری سال جاری باشد، نیازمند توجه و اختصاص امتیاز و حمایت های بیشتر است.
منبع:

1401/06/20
09:28:22
0.0 از 5
662
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود