نخستین دهکده فناوری و نوآوری شیلات

نخستین دهکده فناوری و نوآوری شیلات

به گزارش بی دانلود، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اظهار داشت: دهکده دهکده فناوری و نوآوری شیلات بزودی با همکاری «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» و «سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی» ایجاد می شود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر علی خیرالدین در رویداد کارآفرینی نوآورانه، دانش بنیان و اشتغال آفرینی حوزه شیلات، ضمن اشاره به اقدامات و برنامه های وزارت علوم در زمینه های مختلف با سایر وزارت خانه ها همچون وزارت جهاد کشاورزی، اظهار داشت: مبحث امنیت غذایی و ایمنی غذایی برای آحاد افراد جامعه مسئله ای است که با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و در چارچوب ایجاد دهکده های فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی و الان هم با راه اندازی دهکده فناوری و نوآوری شیلات با جدیت درحال انجام و عملیاتی شدن است.
وی افزود: در این راستا، تابحال پنج دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی راه اندازی شده که در تلاش هستیم تا آخر سال این تعداد را به ۱۰ مورد افزایش دهیم. همینطور طی تفاهم به عمل آمده درخلال دو وزارت خانه، در آینده نزدیک شاهد افتتاح نخستین دهکده فناوری و نوآوری شیلات با همکاری پارک علم و فناوری قشم و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی خواهیم بود که این مهم با عنایت به موقعیت جغرافیایی سایر استان ها ادامه دار خواهد بود.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم در ادامه ضمن اشاره به سطوح آمادگی فناوری که از «ایده» تا «تولید انبوه» را در برمی گیرد، اظهار داشت: کارآفرینی جزو آغازین زنجیره ارزش سطوح فناوری است که نخستین قدم با فرهنگ سازی آن آغاز خواهد شد. برای این منظور، وزارت علوم مبادرت به پیاده سازی "طرح ملی ترویج کارآفرینی" با هدف فرهنگ سازی، ایجاد عدالت آموزشی در زمینه آموزش و ترویج کارآفرینی و ارتقای مهارت ها و قابلیت های کارآفرینانه در بین دانشجویان کرده است. مخاطبان این طرح هم دانشجویانی هستند که در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی زیر نظر وزارت عتف تحصیل می کنند.
خیرالدین ضمن اشاره به مراحل اجرایی این طرح، اظهار نمود: در گام نخست طرح ملی ترویج کارآفرینی، آموزش حدود ۳۰ هزار دانشجو را هدف گذاری کرده ایم. این دانشجویان با اعتبار هر نفر یک میلیون تومان در دوره های در رابطه با کارآفرینی و رویدادهای کسب و کار شرکت خواهند کرد.
به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم ضمن اشاره به تخصیص بودجه ۳۰ میلیارد تومانی جهت اجرای طرح مذکور در دانشگاه ها، هسته ها و واحدهای فناور، اضافه کرد: طرح ملی ترویج کارآفرینی، با همکاری وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی می شود.
منبع:

1401/06/21
22:33:33
0.0 از 5
644
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود