مجوز اقامت 5 ساله برای اتباع خارجی متخصص و کارآفرین صادر شد

مجوز اقامت 5 ساله برای اتباع خارجی متخصص و کارآفرین صادر شد

بی دانلود: برمبنای مصوبه هیات وزیران؛ متخصصان و کارآفرینان غیرایرانی که شرایط نخبگی دارند از امتیازات شهروندی برخوردار می گردند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از نهادهایی است که با اجرای «برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی» بدنبال اتصال توانمندی و تخصص این افراد به زیست بوم فناوری و نوآوری و بهره مندی از تخصص و توان آنها در کشور است.
ذیل این برنامه تا حالا بیش از ۴۵۰ نفر از متخصصان غیر ایرانی حاضر در کشور شناسایی و نزدیک به ۳۰۰ نفر از متقاضیان موفق به دریافت حمایت مذکور شدند. در این برنامه «حمایت های پژوهشی و انگیزشی از نخبگان غیر ایرانی»، «تسهیل فرآیندهای بوروکراتیک برای اعطای خدمات پایه شهروندی به دارندگان کارت اقامت ویژه»، «ایجاد انگیزه در مدیران بخش دولتی برای تسهیل موانع کسب وکار افراد خارجی»، «اخذ مجوز کسب وکار و راه اندازی مطب» و «تملک دارایی ها» نیز تعریف شده است.
این برنامه با مصوبه هیات وزیران در خصوص استفاده از دانش و تخصص متخصصان و کارآفرینان غیرایرانی به یک همکاری مشترک تبدیل گشته است تا از ظرفیت های قانونی و ماموریت دیگر نهادهای مؤثر در این کار هم استفاده گردد.
در این مصوبه آمده است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موظف است حداکثر ظرف مدت ۳ ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، معیارهای تشخیص نخبگی را برای تصویب به هیات وزیران، ارائه و کمیسیون مربوطه در وزارت کشور درباب بهره مندی افراد غیرایرانی از این امتیازات تصمیم گیری کند.
بر طبق این مصوبه؛ استانداران می توانند افرادی که دارای شرایط نخبگی موضوع این بند تشخیص می دهند را برای بهره مندی از امتیازات شهروندی به وزارت کشور معرفی کنند. این مصوبه بمنظور استفاده از دانش و تخصص این افراد در کشور به تصویب رسیده است.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، با توجه به این که ایران سال ها است میزبان جمعیت زیادی از مهاجران کشورهای مختلف است؛ می تواند با کمک این برنامه ها؛ در کنار ارائه امتیازات ویژه به افراد متخصص و کارآفرین غیرایرانی از توان دانشی و تخصصی آنها هم برای توسعه علمی و فناورانه کشور بهره گیرد و میزبانی از جمعیت مهاجر را به یک فرصت خوب و باارزش تبدیل کند.
منبع:

1401/06/22
10:17:24
0.0 از 5
603
تگهای خبر: خدمات , فناوری , متخصص , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود