فعالیت بیش از 7 هزار و 300 شرکت دانش بنیان در کشور

فعالیت بیش از 7 هزار و 300 شرکت دانش بنیان در کشور

بی دانلود: تعداد شرکت های دانش بنیان حالا به عدد هفت هزار و 312 رسیده که باتوجه به تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان این تعداد، روند افزایش به خود می گیرد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، در سال جاری تعداد شرکت های دانش بنیان افزایش سه برابری در کشور داشته و تعداد متقاضیان تأسیس شرکت دانش بنیان نیز با افزایش روبه رو بوده است.
هم اکنون شرکت های دانش بنیان در زمینه های کشاورزی، فناوری زیستی و صنایع غذایی، دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان، مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر تکنولوژی های شیمیایی، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته، وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی، سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری، خدمات تجاری سازی و صنایع فرهنگی، خلاق و علوم انسانی و اجتماعی فعالیت می نمایند.
در زمینه های سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک و فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری نسبت به دیگر حوزه های شرکت های دانش بنیان بیشتری فعال می باشند، همین طور تعداد زیادی از شرکتها هم اکنون تولیدی نوع ۲ هستند و تهران میزبان بیشترین تعداد این شرکتها است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، شتاب در تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان به عنوان نقشه راه ۱۵ تا ۲۰ سال آینده کشور در زمینه اقتصاد دانش بنیان یکی از اقداماتی است که با همکاری ویژه دولت مردمی سیزدهم با مجلس شورای اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در یک سال قبل انجام شده و این ارمغان برای دانش بنیان ها حاصل شده است.
باتوجه به تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان و بخشنامه های آن بطور قطع شرکت های بیشتری نیز به سمت دانش بنیان یا خلاق شدن روی می آوردند. این قانون خیلی از ساختارهای اقتصادی را تغییر داده و امکانات بسیاری را در اختیار شرکت های دانش بنیان و خلاق قرار می دهد.
منبع:

1401/06/23
11:00:57
0.0 از 5
586
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود