دلیل استعفای ستاری از معاونت علمی ریاست جمهوری

دلیل استعفای ستاری از معاونت علمی ریاست جمهوری

به گزارش بی دانلود، خراسان شمالی یک عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی علت احتمالی استعفای سورنا ستاری از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را بیان کرد.


محمد وحیدی، در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با علت احتمالی استعفای معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، اظهار نمود: به نظر می آید علت استعفای دکتر ستاری به تغییر ساختار در وزارت علوم ارتباط داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه به دلیلی تعطیلی مجلس هنوز اطلاعات تکمیلی بابت علت استعفای دکتر ستاری به دست بنده نرسیده است، اضافه کرد: اما احتمال دارد یکی از علت های استعفا، عدم وجود هماهنگی با معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم که اخیرا بوجود آمده است، باشد.
وی با تاکید براینکه در ایجاد این معاونت مخالفتی وجود ندارد و قطعا اهمیت بسیاری هم دارد، افزود: اما هماهنگی بین معاونت علمی ریاست جمهوری و معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم باید تقویت شده و افزایش پیدا کند.
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انتظار می رود رئیس جمهور در ارتباط با استعفای دکتر ستاری بررسی های بسیاری انجام دهد، افزود: تنها حامی موضوعات دانش بنیان در گذشته هم مقام معظم رهبری بودند و در این عرصه توسط معاونت علمی ریاست جمهوری اقدامات بسیاری انجام شده و نیاز است که اقدامات انجام شده و نتایج به دست آمده در این عرصه از جانب رئیس جمهوری به خوبی مورد توجه قرار گیرد.
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که دکتر ستاری از ظرفیت های علمی کشور است، افزود: دولت سیزدهم با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به حوزه دانش بنیان دارد و برای کسب نتایج مطلوب هم نیاز است که از چهره هایی مانند دکتر ستاری، خیرالدین و... استفاده گردد.
وحیدی ضمن اشاره به این که معاونت علمی ریاست جمهوری یک حوزه تصمیم ساز و هماهنگ کننده در حوزه علمی است، اضافه کرد: در شعار سال، مقام معظم رهبری تاکید کردند که کلید پیشرفت کشور علم و فناوری است و از همین جهت باید برای تحقق این مهم از تمام شخصیت های علمی کشور استفاده گردد.1401/06/24
10:05:29
0.0 از 5
566
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود