معاون نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان خبر داد

ثبت نام ۵۲۰۰ نفر در فراخوان دوم شناسایی جذب نخبگان

ثبت نام ۵۲۰۰ نفر در فراخوان دوم شناسایی جذب نخبگان

به گزارش بی دانلود، معاون نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان از ثبت نام۵۲۰۰ متقاضی در سامانه شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاههای اجرایی در فراخون دوم بنیاد ملی نخبگان اطلاع داد.به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، عباس ابراهیمی، ضمن اشاره به مشکلات و چالش های موجود در بخش اشتغال، خاطرنشان کرد: مشکل عدم اشتغال تخصصی مستعدان یکی از چالش های فضای نخبگانی کشور است و بنابراین بنیاد ملی نخبگان امسال تلاش دارد نه تنها از طرق مختلف این مشکل را کم کند بلکه آنان را برای رسیدن به اشتغال موثر حمایت کند تا این افراد ضمن قرارگیری در جایگاه شغلی مرتبط، بتوانند اثرگذاری بهینه در جامعه داشته باشند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: هدف از اشتغال نخبگانی، تنها اشتغال نیست بلکه اثرگذاری این افراد است. بدین منظور در اسفندماه سال گذشته، دولت آیین نامه جذب و به کارگیری نخبگان در دستگاههای اجرایی را به تصویب رساند تا این مصوبه با همکاری بنیاد ملی نخبگان و سازمان امور اداری و استخدامی اجرایی شود.

معاون نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان افزود: همینطور شیوه نامه شناسایی در ارتباط با آئین نامه جذب در خرداد ماه سالجاری تصویب و ابلاغ گردیده و دستگاههای اجرایی مکلف شدند که برپایه این شیوه نامه و شناسایی نخبگان که توسط بنیاد ملی نخبگان صورت می گیرد، جذب نخبگان را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه بنیاد ملی نخبگان در فراخوان اول ۲۲۰۰ نفر متقاضی جذب در دستگاههای اجرایی را داشته، اظهار داشت: از این تعداد ۵۵ درصد در مقطع دکتری، ۳۵ درصد مقطع کارشناسی ارشد و نزدیک به ۱۰ درصد هم در مقطع کارشناسی بودند و از میان متقاضیان فراخوان اول حدود ۴۰ درصد شرایط استعدادی لازم را جهت معرفی به سازمان اداری و استخدامی دارا بودند.

وی ضمن اشاره به ثبت نام ۵۲۰۰ نفر در فراخوان دوم هم اظهار داشت: در فراخوان دوم شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاههای اجرایی از میان ۵۲۰۰ متقاضی شناسایی برای آئین نامه جذب، ۲۳۰۰ نفر شرایط اولیه را دارا بوده و پرونده ایشان در کارگروه شناسایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی با اشاره به اینکه اصلی ترین کانون ارزیابی که با بنیاد ملی نخبگان همکاری می کند کانون ارزیابی ارتش است، اضافه کرد: در مرحله اول پرونده متقاضیان جذب در دستگاههای اجرایی بررسی گردید و افرادی که شرایط اولیه را داشتند به کانون های ارزیابی عرضه شدند و روند بررسی افراد متقاضی در مرحله دوم هم در دست بررسی می باشد و همانند فرآیند مرحله اول افراد در گروههای ۲۰۰ نفره پس از ارزیابی به سازمان اداری و استخدامی کشور معرفی می گردند که فرآیند جذب آنها در دستگاه ها آغاز شود.

ابراهیمی همینطور از تدوین شیوه نامه نگهداشت نخبگان با همکاری سازمان اداری و استخدامی اطلاع داد و اظهار داشت: این شیوه نامه حاوی مسیر شغلی است و معیاری برای استمرار شرایط بهره مندی از تسهیلات آئین نامه است، که بزودی تدوین و به دستگاه ها ابلاغ می شود.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ او در آخر با اشاره به اینکه دامنه معرفی مستعدان و نخبگان برای جذب، وزارت خانه ها، مؤسسات دولتی و شرکتهای عمومی غیردولتی هستند، اظهار داشت: سازمان اداری و استخدامی برپایه نیاز دستگاه ها برای جذب، افراد را به دستگاه ها معرفی خواهد نمود.
1401/07/03
23:34:23
0.0 از 5
513
تگهای خبر: ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود