جزئیات تسهیلات خدمت سربازی دانش بنیان ها اعلام شد؛

فعالان شرکت های دانش بنیان نوع ۳ و تحصیل در رشته های علوم پزشکی مشمول تسهیلات سربازی نمی شوند

فعالان شرکت های دانش بنیان نوع ۳ و تحصیل در رشته های علوم پزشکی مشمول تسهیلات سربازی نمی شوند

بی دانلود: با بیان جزییات تسهیلات خدمت سربازی دانش بنیان ها، افرادی  که بیش از یک سال از فارغ التحصیلی آنها نگذشته باشد و بتوانند 80 امتیاز جدول فناورانه را کسب کنند، واجد شرایط بهره مندی از تسهیلات نظام وظیفه خواهند بود و افرادی که در رشته های زیرمجموعه پزشکی تحصیل کرده اند و یا شاغل در شرکت های نوع 3 هستند نمی توانند از مزایای این تسهیلات بهره مند شوند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، رسول بهرامی کارشناس نظام وظیفه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی سخنانی در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی به بهانه روز سرباز، اعلام نمود: افراد کلیدی شاغل در شرکت های دانش بنیان که زمان سربازی آنها فرا می رسد، می توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده بهره مند شوند. بر این اساس افرادی که بیش از یک سال از فارغ التحصیلی آنها نگذشته باشد و بتوانند ۸۰ امتیاز جدول فناورانه را کسب کنند، واجد شرایط بهره مندی از این تسهیلات خواهند بود.
وی با اعلان اینکه این ۸۰ امتیاز، برمبنای سوابق بیمه، میزان فروش شرکت، متاهل بودن افراد و سمت آنها در داخل شرکت شامل مدیرعامل، عضویت در هیات مدیره یا عضویت در هیات موسس شرکت دانش بنیان محاسبه می شود، اظهار داشت: فرد متقاضی باید فارغ التحصیل مقاطع کارشناسی به بالا و دارای سابقه بیمه ۶ ماهه پیوسته در شرکت دانش بنیان مدنظر باشد تا بتواند ۸۰ امتیاز جدول فناورانه را کسب کند.
بهرامی افزود: افرادی که در شرکت های دانش بنیان نوع سوم فعالیت می نمایند، نمی توانند از تسهیلات امریه برای شرکت‎های دانش بنیان بهره گیرند و فقط می توانند از پروژه جایگزین خدمت در دستگاه های دفاعی دولتی بهره گیرند. افرادی که بیش از یک سال از فارغ التحصیلی آنها گذشته یا به عبارتی دارای غیبت هستند نیز مشمول استفاده از این تسهیلات نخواهند شد. افراد پس از اختتام تحصیل یک سال معافیت تحصیلی دارند که در طول این مدت می توانند ادامه تحصیل دهند یا برای خدمت سربازی مراجعه کنند.
این کارشناس معاونت علمی با تأکید بر این که افرادی که در رشته های زیرمجموعه پزشکی تحصیل کرده اند نیز نمی توانند از این تسهیلات بهره گیرند.، تصریح کرد: شرکت های دانش بنیانی که می خواهند از این تسهیلات بهره گیرند باید دارای اظهارنامه مالیاتی بالای ۱۰۰ میلیون تومان یا فهرست معاملات فصلی بالای ۵۰ میلیون تومان و یا فهرست بیمه ۲۰ نفره باشند. شرکت های دانش بنیان متقاضی با داشتن یکی از این سه شرط می توانند یک نیروی سرباز جذب کنند و بر این اساس هر شرکت در هر سال شمسی ۳ نیروی سرباز می‎تواند جذب نماید.
وی درباره ی تسهیلات پروژه جایگزین خدمت توضیح داد: این تسهیلات شامل دو گروه می شود. در طرح پروژه جایگزین خدمت در شرکت های دانش بنیان که به شرکت های دانش بنیان نوع اول و دوم تعلق می گیرد، افراد متقاضی باید امتیاز قابل قبولی را به دست آورند. این افراد در سامانه sina.bmn.ir ثبت نام می کنند، امتیازبندی می شوند و بر طبق امتیاز فناورانه و دانش آموختگی و بررسی های بنیاد ملی نخبگان و دانشگاه دفاع ملی این افراد به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارجاع داده می شوند. پس از آن باید پروژه ای که بابت آن پروپوزالی را تعریف می کنند، عرضه کنند. زمان پروژه می تواند برمبنای برنامه زمان بندی شده برای اجرای آن بین ۱۴ تا ۱۹ ماه متغیر باشد.
منبع:

1401/07/04
11:41:07
0.0 از 5
523
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود