کاهش ۹۸ درصدی مصرف آب با نازل های نانویی پژوهشگران کشور

کاهش ۹۸ درصدی مصرف آب با نازل های نانویی پژوهشگران کشور

بی دانلود: گروهی از مهندسان یکی از شرکت های استارت آپی، محصولی را برای کاهش 98 درصدی میزان مصرف آب معرفی کردند.


حسین علی نژاد از پژوهشگران این طرح در گفت و گو با ایسنا، تمرکز کارهای تحقیقاتی این شرکت را تولید محصولات فوق کاهنده مصرف آب عنوان نمود و اظهار داشت: در این جهت سامانه ای را طراحی و تولید کردیم که به عنوان "نازل" بر روی انواع شیرآلات نصب می شود و این نازل قادر می باشد به میزان ۹۸ درصد در کاهش مصرف آب مؤثر باشد.
وی با اعلان اینکه این نازل برای کاهش مصرف آب، دو جریان خروجی به وجود می آورد و کاهش مصرف آب در میان این دو جریان نازل صورت می گیرد، اظهار داشت: یکی از اشکالات نازل ها، آنست که بعد از مدتی ذرات موجود در آب بر روی توری آنها می نشینند و مانع از خروج آب می شوند، ولی ما در این محصول در دو قسمت از این نازل از پوشش های آب گریز مبتنی بر تکنولوژی نانو استفاده کردیم تا مشکل گرفتگی را رفع نماییم.
علی نژاد اشاره کرد: تمام مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز برای تولید این نازل بومی سازی شده است.
مجری طرح با تأکید بر این که نمونه خارجی این نازل وجود دارد، اما قیمت تمام شده آن ۴۰ یورو است، اظهار داشت: این در حالیست که محصول ایرانی حدود یک یورو قیمت دارد.
این محقق با اعلان اینکه تولید این محصول در فاز ساخت نمونه آزمایشگاهی است، اشاره کرد: در صورت تامین مالی می توانیم برای ساخت این نازل که در امتداد کاهش مصرف آب است، بصورت نیمه صنعتی وارد شویم.1401/07/15
15:04:43
0.0 از 5
535
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود