جزئیات خدمات حمایتی ستاد نانو از محصولات دارای گواهینامه نانو مقیاس

جزئیات خدمات حمایتی ستاد نانو از محصولات دارای گواهینامه نانو مقیاس

به گزارش بی دانلود، با راه اندازی واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو، نسبت به ارزیابی خواص و اثبات مقیاس نانویی محصولات و اعطای تاییدیه نانو مقیاس اقدام شد و شرکت هایی که این تاییدیه را دریافت می کنند، از خدماتی چون حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی و خدمات مشاوره ای بهره مند می شوند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو ایران با هدف ایجاد شفافیت بازار، افزایش اعتماد مصرف کنندگان و ارتقای کیفی محصولات فناوری نانو در سال ۱۳۸۶ با حمایت های ستاد توسعه فناوری نانو تأسیس و در مؤسسه خدمات توسعه فناوری تا بازار ایرانی ها مستقر شد و ارزیابی خواص و اثبات مقیاس نانویی محصولات و اعطای تاییدیه آزمایشی/نانومقیاس از مأموریت اصلی این واحد به حساب می آید.
ارزیابی اولیه، بازرسی و اعطای گواهینامه نانومقیاس به محصول، بدون وجود مستندات فنی و نتایج آزمون ها امکان پذیر نیست و در همین راستا واحد ارزیابی محصولات از تکمیل پرونده، انجام آزمون های مشخصه یابی و بررسی خواص و کارایی محصول تولیدی شرکتهای صنعتی حمایت می کند. شرکتهای تولیدی، سازمان و صنایع بزرگ که محصولات جدیدی را در R&D داخلی توسعه داده و احتیاج به مشاوره فنی قبل از بازرسی دارند، می توانند از این خدمت استفاده نمایند. کارگزاران این واحد با بررسی نمونه محصول ارسالی و انجام آزمون های مرتبط، گزارش مبسوط فنی را تهیه می کنند و به متقاضیان عرضه می دهند.
محصولاتی که سه شرط استفاده از فناوری نانو دانسته های علمی نانومقیاس (۱۰۰-۱ نانومتر)، بهبود یافتن کارکرد یا خصوصیت محصول با فناوری نانو و مهندسی و تکرار پذیر بودن فرایند تولید محصول را دارا باشند، محصول فناوری نانو نامیده می شوند.
تاییدیه نانو مقیاس به هیچ وجه بررسی و اظهار نظری در مورد مسائل ایمنی و ملاحظات بهداشتی انجام نمی دهد. تولیدکنندگان محصولات فناوری نانو باید حداقل آزمون های مشخص کننده جنس و اندازه جزء نانومتری و همینطور آزمون های مؤید بهبود خواص محصول نسبت به نمونه غیر نانومتری را به منظور انطباق محصول با سه شرط بالا، ارائه نمایند.
بعد از تحلیل آزمون ها و مستندات ارسالی و برگزاری جلسه پذیرش (در صورت نیاز)، امکان بازرسی محصول برای دریافت تاییدیه آزمایشی/نانومقیاس به اطلاع ایشان رسانده می شود. در صورت نبود مستندات کافی، نقصها به متقاضی در سامانه پذیرش اطلاع داده شده و برای تکمیل مدارک فنی، پژوهانه انجام آزمون برای متقاضی هم در نظر گرفته می شود.
به نقل از ستاد نانو، تولیدکنندگان محصولات فناوری نانو که موفق به دریافت گواهینامه نانومقیاس شوند، می توانند از حمایت های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و مؤسسه خدمات فناوری تا بازار ایرانی ها استفاده نمایند. همچون این حمایت ها میتوان به پشتیبانی از دریافت مجوزهایی مانند CE، ISO، مجوز بهداشت و غیره، حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی، تدوین انواع گزارش های Pre Fs، FS، BP، رصد بازار و رصد فناوری، آموزش و مشاوره های تخصصی کسب و کار، حسابداری و طراحی و تهیه اقلام تبلیغاتی اشاره نمود.1401/07/25
22:37:55
0.0 از 5
459
تگهای خبر: آموزش , تولید , خدمات , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود