پیش رویداد نظاره با حضور نمایندگان استارت آپ ها و نمایندگان مجلس و با نگاهی به چالش های تنظیم

پیش رویداد نظاره با حضور نمایندگان استارت آپ ها و نمایندگان مجلس و با نگاهی به چالش های تنظیم

بی دانلود: پیش رویداد نظاره با حضور نمایندگان استارت آپ ها و نمایندگان مجلس و با نگاهی به چالش های تنظیم گری فناورانه با هدف گفتمان سازی دراین زمینه در مرکز پژوهش های مجلس اجرا شد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، اولین پیش رویداد نظاره، با موضوع مجلس و زیست بوم نوآوری، چالش های تنظیم گری فناورانه و با هدف گفتمان سازی و شبکه با حضور بابک نگاهداری رئیس مرکز پزوهش های مجلس و با برگزاری پنل تخصصی با حضور جلال رشیدی کوچی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اسفندیار اختیاری نمایندم زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی، رضا باقری رئیس کمیسیون فین تک سازمان نصر تهران، محمدحسین سجادی نیری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری داوین، اکوسیستم استارت آپی و برخی تیم های فعال در این عرصه، در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
نظاره اولین رویدادی سرمایه گذاری تخصصی روی استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در زمینه تنظیم گری و نظارت است که توسط 100 استارت آپ و خانه خلاق و مرکز نوآوری قوه مقننه برنامه ریزی و اجرا شد.
در پیش رویداد نظاره شرکت های استارت آپی دغدغه‎ها و مسائل پیش روی فعالیت در زمینه های کاری و عملیاتی خودرا در فضایی صمیمی بیان نمودند و نمایندگان مجلس نیز زمینه های اجرای تنظیم گری فناورانه را مورد ارزیابی قرار دادند.
جلال رشیدی کوچی در پنل تخصصی رویداد نظاره با محوریت مجلس و زیست بوم نوآوری؛ چالش های تنظیم گری فناورانه، اظهار داشت: بسیاری از مشکلاتی که حالا با آن مواجه هستیم، در قالب قوانین کشور قابل حل است اما برخی اجازه نمی دهند بسیاری از مسائل حل شود.
وی ادامه داد: کشور ما تنها کشوری است که دشمنانی دارد که بدنبال شکست ایران هستند و وقتی با این شرایط مواجه باشیم جای اولویت ها عوض می شود و این مورد مشکل ساز می شود اما باز در تمام این زمینه ها اگر به قانون اساسی و قوانین دقت کنیم خیلی از مشکلات قابل حل هستند.
نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی، باید اجازه بدهیم شرکت هایی که با تکنولوژی های جدید کار می کنند به فعالیت خود ادامه دهند و در زمینه مسئولیت هم افرادی حضور داشته باشند که نگاه شان بر طبق گام دوم انقلاب برمبنای فرمایشات مقام معظم رهبری باشد.
اسفندیار اختیاری نیز در این جلسه اظهار داشت: با همکاری بیش از دو دهه با شرکت های دانش بنیان، بزرگترین مشکل این است که هنوز نتوانسته ایم گفتمان فناوری را در کشور جا بیندازیم.
وی بزرگترین مشکل در زمینه شرکت های دانش بنیان را فرهنگ دانش بنیان دانست و تصریح کرد: در مجلس درباب شرکت های دانش بنیان قانونی را تصویب کرده ایم اما موضوع این است که آیا اساسا تنظیم گری در فناوری درست است؟ فناوری را می توان تنظیم کرد؟ اصلا می توان با نگاه تنظیم گری به آنها نگاه کرد؟
نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه کشور در همه جوانب در کنار توسعه فناوری امکان پذیر است، اظهار داشت: فناوری نیازمند تنظیم گری نیست آنچه که نیاز به آن حس می شود توسعه فناوری با نگاهی به فرهنگ آنست.
رضا باقری در این پنل با اشاره به اینکه جهان زندگی ما بخش های مختلفی چون سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، حقوقی و امنیتی دارد، اظهار داشت: جهان سیاسی یعنی قدرت چگونه توزیع می شود، جهان اقتصادی یعنی پول چگونه توزیع می شود، جهان فرهنگی یعنی شیوه حل مسئله چگونه است و حقوقی یعنی همه این موارد نوشته و بر سر آن توافق می شود.
وی با تکیه بر این که تنظیم گری قانونگذاری نیست، خاطرنشان کرد: تنظیم گری اجرای قوانین موجود است که برمبنای آن کسب و کارهای بسیاری در کشور شکل گرفته است.
رئیس کمیسیون فین تک سازمان نصر تهران خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم یک دفعه در زمینه فناوری تنظیم گری نماییم نتایج مطلوبی حاصل نمی گردد.
محمدحسین سجادی نیری نیز در این جلسه تخصصی با تکیه بر این که تنظیم گری همیشه از حوزه نوآوری عقب تر است، اظهار داشت: استارت آپ ها برای یکسری از مسائل راهکار ارائه می کنند و تنظیم گرها همیشه از آن عقب تر هستند.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری داوین، خاطرنشان کرد: باید ببینیم چکار باید نماییم که نهادهای تنظیم گر پا به پای فناوری و حرکت های نوآورانه حرکت نماید که در این میان کمتر اتلاف زمان صورت گیرد.
در ادامه این جلسه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان حاضر سوالات خود درباب تنظیم گری فناورانه را مطرح نمودند که نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز به آن پاسخ داد.
منبع:

1401/07/28
12:15:06
0.0 از 5
511
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود