ایجاد بازار مجازی عرضه محصولات و خدمات با پلت فرم داخلی

ایجاد بازار مجازی عرضه محصولات و خدمات با پلت فرم داخلی

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان با استفاده از پلت فرم های مجازی بازارگاه، توانسته اند با خارج کردن سیستم فروش و خدمات از حالت سنتی، اقدام به ایجاد بازار مجازی برای محصولات کنند.


به گزارش بی دانلود به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، محسن مختاری مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه هر کشوری اگر بخواهد، مسیر رشد و پیشرفت را طی کند، باید تحولی ساختاری در نظام بروکراتیک و همینطور سیستم تجارت، فروش، صادرات و واردات خود ایجاد نماید، اظهار داشت: بخش خدمات هم به صورت کلی نقشی حیاتی دارد بگونه ای که در بعضی کشورهای توسعه یافته، بیشتر از 50 درصد اقتصاد به بخش خدمات متعلق می باشد.
وی افزود: در صورتیکه بخش خدمات قوی، وجود نداشته باشد، تولید و صنایع کارآمد هم شکل نمی گیرد ازاین رو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک برنامه فراگیر ملی برای ورود علم و فناوری به این بخش ها، در نظر گرفت و ما هم با استفاده از این برنامه فعالیتهای خویش را توسعه بخشیدیم.
مختاری یکی از فعالیتهای این شرکت را توسعه سیستم های، مالی، اداری، خدماتی و سازمانی، شرکت ها و مجموعه های بزرگ دولتی و غیردولتی دانست و خاطرنشان کرد: یکی از محصولات ساخته شده در این راستا، سامانه جامع مدیریت منابع سازمانی است. این سامانه برخط به یک سازمان ادارای بزرگ اجازه می دهد تا کلیه بخش ها شامل انبار، خط تولید، بخش ادارای، مالی و سایر قسمت ها را به صورت متمرکز مدیریت کند.
به قول وی در واقع این سامانه جایگزین سیستم اداری و پرهزینه کاغذی قدیم شده است که در آن برای کوچکترین اقدامی نیازمند یک نامه و چند امضاء و موافقتنامه بود. اما هم اکنون یک کلیک ساده جایگزین آن سیستم منسوخ شده است. چنین سامانه های سبب چابکی بیشتر در سیستم های اداری، مالی و خدماتی می شود و صرفه اقتصادی قابل توجهی هم بوجود می آورد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان یکی دیگر از محصولات این مجموعه را پلت فرم های "بازرگاه" عنوان نمود و توضیح داد: در این گونه پلت فرم ها این امکان فراهم می شود که صنوف مختلف فعال در یک حوزه محصولات تولیدی یا وارداتی خویش را برای عرضه، ارائه نمایند.
یکی از مشتریان این شرکت، یک شرکت فعال در حوزه پتروشیمی بود که با استفاده از این پلت فرم توانست کلیه تأمین کنندگان محصولات آن صنعت را در یک بازار مجازی گرد هم آورد.
منبع:

1401/08/03
08:38:43
0.0 از 5
539
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود