فراخوان سومین دوره رقابت علمی کنز منتشر گردید

فراخوان سومین دوره رقابت علمی کنز منتشر گردید

بی دانلود: برمبنای انتشار فراخوان سومین دوره رقابت علمی کنز توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) شرکت کنندگان باید تا 15 آذرماه سال جاری آثار خودرا ارایه کنند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، رقابت علمی کنز با تمرکز و توجه ویژه به جامعه علمی و پژوهشگران جوان جهان اسلام به عنوان آینده سازان تمدن نوین اسلامی، برگزار می گردد و طی آن دانشجویان، مخترعان، پژوهشگران و اساتید جوان زیر ۴۵ سال جهان اسلام دستاوردهای علمی و فناوری خود شامل ایده، مقاله، کتاب، اختراع و محصولات جدید را به دبیرخانه رقابت در قالب تصویری ارسال کرده و بعد از داوری آثار، از برگزیدگان تقدیر می شود. درون مایه اصلی رقابت علمی کنز، جست وجوی بهترین راهکارهای علمی و فناوری برای حل مسائلی است که جهان اسلام در آن با مشکل روبرست.
نخستین دوره این رقابت در سال ۱۳۹۷ و در ۵ حوزه سلامت، انرژی، اقتصاد، آب و محیط زیست، فناوری اطلاعات و ارتباطات با مشارکت بیش از ۶۰۰ فناور و محقق جوان از کشور اجرا شد. دومین دوره این رقابت نیز در سال ۱۴۰۰ در ۶ حوزه آب، محیط زیست و انرژی، بهداشت و فناوری پزشکی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، اقتصاد، بانکداری و تامین مالی، حمل و نقل و معدن و صنایع معدنی و مشارکت نزدیک به ۷۰۰ فناور و دانشمند از بیش از ۲۰ کشور انجام شد.
سومین دوره این رقابت نیز امسال در ۶ محور برق، الکترونیک و رباتیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوش مصنوعی، آب، انرژی و محیط زیست، سلامت و تجهیزات پزشکی، کشاورزی و صنایع غذایی و معدن و صنایع معدنی میزبان بالاترین طرح های دانشمندان جوان جهان اسلام است.
هریک از پژوهشگران جوان از سراسر جهان می توانند تا ۱۵ آذر ماه سال جاری با ارسال یک فایل تصویری ۳ تا ۵ دقیقه ای از راه حل ابتکاری و علمی خود برای رفع مسائل مهم جهان اسلام در این رقابت شرکت نمایند.
در مرحله بعد متخصصان حوزه­ های در رابطه با محورهای رقابت، طرح های دریافتی را بررسی و غربالگری کرده و در هر حوزه طرح ­های منتخب برای راهیابی به مرحله داوری انتخاب خواهند شد. سپس گروههای داوری متشکل از اساتید دانشگاه و سرآمدان علمی و فناوری هر حوزه، فیلم های منتخب را بررسی نموده و از میان آنها ۴ طرح و راهکار برتر در هر یک از حوزه ها و در مجموع ۲۴ راهکار برتر را انتخاب می کنند.
به نقل از ستاد ارتباطات و ترویج بنیاد مصطفی(ص)، در داوری نهایی در روز اختتامیه رقابت، همزمان با نمایشگاه اینوتکس در اردیبهشت ۱۴۰۲، نفرات برتر هریک از حوزه ها انتخاب شده و هدایای نفیسی به هریک از آنها اعطا خواهد شد.
در رقابت علمی کنز ۱۴۰۱، فناوران می­ توانند طرح خودرا در پاسخ به چالش­ های تعریف شده توسط سازمان­ های جهان اسلام ارایه داده یا در صورتیکه طرح آنان به هیچ یک از چالش ­های مطرح شده مرتبط نباشد، در بخش آزاد رویداد شرکت نمایند.
دبیرخانه رقابت علمی کنز، در رقابت امسال برای بهره برداری حداکثری از ظرفیت دانشمندان جوان در حل مسائل و چالش های عینی کشورهای جهان اسلام، از پاویون های تخصصی در زمینه های مختلف علم و فناوری دعوت به همکاری کرده است.1401/08/09
08:46:54
0.0 از 5
557
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود