کاهش درمان زخم های عفونی با پانسمان مبتنی بر نانوپلیمرها

کاهش درمان زخم های عفونی با پانسمان مبتنی بر نانوپلیمرها

بی دانلود: پانسمان های شفاف مبتنی بر نانو پلیمرها دستاورد یکی از شرکت های فناور است که بگفته آنها استفاده از این محصول سبب تسریع در بهبود زخم و عفونت همراه آن خواهد شد.


حسن فیروزی، کارشناس بیوتکنولوژی این شرکت فناور در گفت و گو با ایسنا، تمرکز این شرکت را ارائه راهکارهایی برای درمان زخم عنوان نمود و اظهار داشت: برای درمان زخم دو روش "خشک" و "مرطوب" وجود دارد. برای زخم های مزمن به سبب آنکه پیوند بافتی سطح پوست به مقدار زیادی از بین می رود، نیاز به اکسیژن رسانی است تا بافت آغاز به ترمیم کند.
وی اظهار داشت: بر این اساس پانسمانی که در این شرکت به تولید رسید، از نوع پانسمان های درمان نوین مرطوب و در قالب هیدروژل مرطوب است. این نوع پانسمان اجازه اکسیژن رسانی به سطح پوست را می دهد.
فیروزی اکسیژن رسانی به سطح پوست را برمبنای ساختارهای نانویی موجود در این پانسمان دانست و تصریح کرد: این پانسمان حاوی نانو الیاف پلیمری است و این ساختار باعث شده است که روند بهبود زخم سریع تر صورت گیرد و از جانب دیگر سبب کاهش درد در حین درمان می شود.
این محقق عدم چسبندگی پانسمان به سطح پوست را از دیگر مزایای این محصول نام برد و اشاره کرد: از آنجا که این پانسمان ها شفاف هستند، روند درمان زخم قابل مشاهده می باشد.
وی اشاره کرد: باتوجه به ساختار این محصول، امکان لود کردن مواد درمانی بر روی این پانسمان ها نیز وجود دارد و برای درمان زخم های عفونی می توان مواد دارویی را بر روی این پانسمان لود کرد.
بگفته فیروزی، این پانسمان حتی برای زخم های بستر نیز کاربرد دارد.
منبع:

1401/08/10
10:14:52
0.0 از 5
540
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود