گامی در مسیر رفع چالش های مراكز آزمایشگاهی؛

عضویت ایران در کنوانسیون بین المللی تایید صلاحیت

عضویت ایران در کنوانسیون بین المللی تایید صلاحیت

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران ضمن اشاره به چالش های مراکز آزمایشگاهی در زمینه تاییدیه گواهینامه ها در مجامع بین المللی، اظهار داشت: در سال ۱۴۰۲ مرکز ملی تایید صلاحیت ایران به عضویت کنوانسیون بین المللی ˮآی لکˮ در خواهد آمد.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر محمود هاشمی امروز در نهمین نشست سراسری مدیران مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، این مرکز را تنها مرجع اعتبار دهی و اعتبار بخشی در داخل کشور دانست و اضافه کرد: از سال ۷۷ تا ۸۷ در داخل کشور حدودا ۹۸ لابراتوار همکار استاندارد و تایید صلاحیت در سطح ملی و ۲۰ شرکت بازرسی بوجود آمد و طبق سیاستی در سازمان استاندارد، این فعالیت ها به لابراتوار های همکار واگذار شد.
وی افزود: با اجرای این سیاست، به صورت قارچ گونه، لابراتوار های همکار افزایش پیدا کرد، بگونه ای که از سال ۹۱ تا ۱۴۰۰ تعداد لابراتوار های همکار از ۹۸ مرکز به ۱۸۰۰ مرکز افزوده شد.
هاشمی با تکیه بر این که پیشرفت تجارت و اقتصاد با فعالیت مرکز تایید صلاحیت گره خورده است، اظهار نمود: یکی از دغدغه های اصلی اعضای شبکه راهبردی لابراتوار ها در مجامع بین المللی، تاییدیه مجوزهایی است که اغلب تاییدیه های صلاحیت آنها مورد پذیرش قرار نمی گیرد.
رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، تصریح کرد: بر این اساس از چهار ماه قبل مبادرت به عضویت این مرکز در نهادهای بین المللی کردیم که در سال ۱۴۰۲ این مرکز به عضویت کنوانسیون "آی لک" در می آید.
به نقل از ایشان، عضویت این مرکز در "آی لک" باعث خواهد تست های انجام شده در ایران مورد تایید مجامع بین المللی قرار گیرد.1401/08/17
08:51:06
0.0 از 5
466
تگهای خبر: فناوری , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود