رئیس پارك علم و فناوری گیلان خبر داد

راه اندازی ششمین کارخانه نوآوری کشور در گیلان

راه اندازی ششمین کارخانه نوآوری کشور در گیلان

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، از گیلان رییس پارک علم و فناوری گیلان، از راه اندازی فضای کار اشتراکی در پارک گیلان آگاهی داد و اظهار داشت: به زودی ششمین کارخانه نوآوری کشور را در گیلان راه اندازی می نماییم و با تحقق طرح جامع 30 هکتاری، گیلان را به بهشت اقتصاد دانش بنیان شمال کشور و منطقه تبدیل خواهیم کرد.


دکتر علی باستی در دومین کنفرانس ملی انجمن علمی پارک های فناوری و سازمان های نوآوری ایران که در تالار مرکزی رشت برگزار شد، ضمن اشاره به تقارن برگزاری این کنفرانس با سال «تولید؛ دانش بنیان، آفرین»، اظهار نمود: پارک علم و فناوری استان گیلان امسال بیست سالگی فعالیت خودرا جشن گرفته است.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۵۰ شرکت و واحد فناور پذیرفته شده و ۳۶۹ شرکت و واحد فناور مستقر در استان گیلان با ۲۰۲۱ نفر نیروی انسانی داریم، اضافه کرد: جغرافیای گیلان از سایر استان ها خصوصاً مرکزی و جنوبی متفاوت می باشد و تعداد زیاد شهرستان ها و نزدیک بودن آنها به هم سبب شده پراکنش مراکز رشد و واحدهای فناور استان متنوع باشد.
رئیس پارک علم و فناوری گیلان ضمن اشاره به فعالیت مراکز رشد در رشت و آستانه اشرفیه و آستارا و بندرانزلی و تالش و رودبار و رودسر، اظهار داشت: مراکز رشد لاهیجان و شفت نیز درحال راه اندازی هستندو
باستی برگزاری فن بازار و نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری را از مسئولیت های استانی پارک علم و فناوری گیلان دانست و متذکر شد: در روزهای کرونا شاهد فعالیت پارک علم و فناوری استان در عرصه تولید ماسک ۹۵ و دستگاه تصفیه کننده هوا و ونتیلاتور بودیم.
وی با اشاره به اینکه پارک گیلان در سطح بین المللی نیز فعالیت شایان توجهی دارد، اظهار داشت: تا حالا دو برنامه خارجی فناورانه در پاکستان و ترکیه برگزار کردیم و برگزاری برنامه در کشورهای توسعه یافته تا سال ۲۰۲۵ نیز در دستور کار پارک گیلان است.
رئیس پارک علم و فناوری گیلان ضمن اشاره به راه اندازی مرکز نوآوری صنایع خلاق استان در سال ۹۸، تصریح کرد: رشت جزو شهرهای خلاق یونسکو بوده و پس می توانیم از ظرفیت این مرکز استفاده نماییم.
وی از راه اندازی فضای کار اشتراکی در پارک گیلان آگاهی داد و اظهار داشت: به زودی ششمین کارخانه نوآوری کشور را در گیلان راه اندازی می نماییم و با تحقق طرح جامع ۳۰ هکتاری، گیلان را به بهشت اقتصاد دانش بنیان شمال کشور و منطقه تبدیل خواهیم کرد.
مرتضی رضایی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان نیز، تحقق ایران قوی را در سایه دانش بنیانی دانست و اظهار نمود: اگر امروز جایگاه ممتازی دارد و شاهد اتفاقات علمی خوبی در کشور هستیم، نتیجه همین حرکت ها در زمینه فناوری و نوآوری و دانش بنیانی است.
وی یکی از اشکالات حوزه تولید علم را بروز و ظهور کمرنگ در عرصه اجرا و رفع مسائل کشور دانست و اظهار داشت: اگر ادعا داریم که در تولیدات علمی جایگاه ایران بالاست، باید مبادرت به بازگشایی گره ها نماییم و لازمه آن نقش آفرینی پارک های علم و فناوری است.
معاون استاندار گیلان به دستاوردهای باارزش شرکتهای دانش بنیان اشاره نمود و اظهار داشت: دانش بنیان کردن اقتصاد می تواند یکی بعد از دیگری مشکلات کشور را رفع کند و ایران قوی را بسازد.
رضایی، توسعه شرکتهای دانش بنیان را به مدلول میدان دادن به جوانان دانست و متذکر شد: امیدواریم با باورمندی به جوانان نخبه و دانشمند کشور رشد سریع در عرصه تولیدات علمی را به سمت فناوری و نوآوری در تولید محصول ببریم.1401/08/19
11:33:54
0.0 از 5
471
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود