رئیس فراكسیون اقتصاد دانش بنیان:

بانک های عامل باید ارائه تسهیلات قرض الحسنه به شرکتها را ساده بگیرند

بانک های عامل باید ارائه تسهیلات قرض الحسنه به شرکتها را ساده بگیرند

به گزارش بی دانلود، رییس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان با اشاره به تبصره 16 قانون بودجه کشور، اظهار داشت: در تبصره 16 تسهیلات به شرکتها فقط بصورت قرض الحسنه است و باید صندوق نوآوری و شکوفایی به توافقاتی در حوزه وثیقه با وزارت اقتصاد برسد، برای اینکه این جوانان وثیقه ندارند و بانکهای عامل باید ارائه این تسهیلات را ساده بگیرند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، محسن دهنوی امروز در نشست هماهنگی اجرائی بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ کشور که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: تنها استثنایی که در تبصره ۱۶ قانون بودجه کشور وجود دارد، این است که این وام قرض الحسنه به اشخاص حقوقی اختصاص داده می شود.

وی ادامه داد: شرایط و وثایق برای دریافت این تسهیلات از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی و وزارت امور اقتصادی دارایی مشخص شده است.

دهنوی با اعلان اینکه عناصر فعال در تولید دانش بنیان شرکت های دانش بنیان هستند، اظهار داشت: تلاش این است که وام ۵۰۰ میلیون تومانی به این شرکتها اختصاص پیدا کند.

وی ادامه داد: می دانیم که ۵۰۰ میلیون تومان در وضعیت فعلی و شرایط اقتصادی برای شرکتی که خواهان انجام فعالیت اقتصادی هستند، زیاد نیست.

بگفته وی در تبصره ۱۶ تسهیلات فقط بصورت قرض الحسنه است و با هر منطقی می توان این ها را در اولویت قرارداد و به شرکتها پرداخت کرد.

وی خطاب به رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، اظهار داشت: باید به توافقاتی در حوزه وثیقه با وزارت اقتصاد برسید، برای اینکه این جوانان وثیقه ندارند.

دهنوی اظهار داشت: آنها اگر ملک داشتند که حالا اینجا نبودند که تسهیلات دریافت نمایند. اگر وثیقه ملکی بخواهیم، نمی توانند تامین کنند.

وی با اشاره به قانون جهش تولید دانش بنیان اظهار داشت: ما در این قانون ذکر کردیم وثایق صندوق های پژوهش و فناوری و ضمانت صندوق نوآوری از طرف بانکها پذیرفته شود.

وی خطاب به بانکهای عامل برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه به شرکتها، افزود: این را بپذیرید که اگر یک شرکت بوسیله صندوق ها عرضه شد، بتواند تسهیلات دریافت کند. ما تاکید کردیم این مساله با ضمانت پرداخت صندوق نوآوری باشد. باید ارائه این تسهیلات را ساده بگیرید که ۵ هزار میلیارد تومان به خوبی اختصاص پیدا کند.

وی اظهار داشت: امیدواریم در بهمن ماه چنین جلسه ای بر گزار شود تا تحقق بند ب تبصره ۱۶ را مورد بررسی قرار دهیم.

منبع:

1401/08/22
23:37:39
0.0 از 5
479
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود