در گفت وگو با بی دانلود اعلام شد

توسعه نواحی نوآوری پارک فناوری دانشگاه تهران تا میدان بهمن

توسعه نواحی نوآوری پارک فناوری دانشگاه تهران تا میدان بهمن

به گزارش بی دانلود، معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از توسعه نواحی نوآوری پارک فناوری این دانشگاه تا میدان بهمن آگاهی داد و اظهار داشت: دانشگاه تهران باتوجه به ساختمان ها، ابنیه و موقوفات فراوانی که در شهر تهران دارد و نیز تفاهم نامه هایی که برای گرفتن برخی مراکز از سازمان ها بصورت حق بهره برداری طولانی مدت گرفته، به فکر توسعه نواحی نوآوری افتاده است.


دکتر ایرج الله دادی، استاد فناوری های کشاورزی ابوریحان پردیس کشاورزی منابع طبیعی دانشگاه تهران در گفت‎ وگو با ایسنا، با بیان اینکه این پارک بزرگترین پارک شهری و بزرگترین پارک دانشگاهی در کشور است، اظهار داشت: نواحی نوآوری می توانند به توسعه عرصه پارک علم و فناوری کمک نماید.

وی با اشاره به وجود ناحیه نوآوری فناوری هوشمند در ناحیه امیرآباد (کارگر شمالی) و ناحیه نوآوری شهر دانش در اطراف دانشگاه تهران (میدان انقلاب)، اظهار داشت: ناحیه نوآوری کسب و کارهای خلاق و خرد از خیابان انقلاب تا میدان شوش را شامل می شود.

معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به اینکه ناحیه نوآوری جدید از میدان شوش تا میدان بهمن است که از سازمان فنی وحرفه ای کشور گرفته شده است، اضافه کرد: این مرکز نوآوری به نام "مرکز شهید علی محمدی" نامگذاری شده است، بدین ترتیب ناحیه نوآوری مساحت بسیار وسیعی را حدود چندین هزار هکتار شامل می شود.

دکتر الله دادی با اشاره به اینکه این ناحیه نوآوری، ناحیه کلان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران را شامل می شود، اشاره کرد: ناحیه نوآوری از کارگر شمالی، بزرگراه حکیم و تا میدان بهمن ادامه دارد.

وی با اشاره به شعب پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در مناطق آزاد این دانشگاه، اظهار داشت: این مناطق نظیر ارس، جلفا، کیش و مناطق دیگر و شهرهای اقماری نظیر کرج دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، نظیر ابوریحان در منطقه پاکدشت، پردیس فارابی در قم عرصه های وسیعی هستند که کمک می کنند ما از ظرفیت های خود برای خدمت به شرکت های دانش بنیان استفاده نمائیم.

معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به مزین شدن امسال به شعار "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی"، اظهار داشت: در این سال هدف از توسعه ناحیه نوآوری کمک گرفتن از بخش خصوصی است، اگر در آینده شورا و هیئت امنای پارک موافقت کنند، می توانیم در این ناحیه کسب وکارهایی که خود اراضی خصوصی دارند و می خواهند عضو پارک علم و فناوری باشند، آنها را هم به عنوان عضو قلمداد نماییم تا بدین ترتیب از بخش خصوصی دانش بنیان و داشته ها و ظرفیت های آنها برای توسعه منطقه نوآوری و دانش بنیان خود استفاده نمائیم.
1401/08/23
11:58:34
0.0 از 5
526
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود