عرضه واحد درسی جدید در دانشگاه صنعتی شریف

عرضه واحد درسی جدید در دانشگاه صنعتی شریف

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف با هدف آشنایی دانشجویان با کسب وکارهای خطرپذیر و توانمند کردن آنها در حوزه کارآفرینی و ایجاد استارتاپ ها، برای اولین بار مبادرت به عرضه درسی با عنوان «مبانی کارآفرینی و تاسیس استارتاپ» کرده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، درس «مبانی کارآفرینی و تاسیس استارتاپ» برای نخستین بار ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف عرضه می گردد، با عرضه این درس به دانشجویان کمک خواهد شد تا بدانند کسب و کار خطرپذیر چیست، نحوه کار این سازمان ها چگونه است و چه نقشی در اقتصاد ایفا می کنند.
دکتر سیدمحمدرضا فرحی استاد مدعو دانشگاه صنعتی شریف و مدرس این دوره در این خصوص اظهار داشت: کارآفرینی و کسب وکارهای استارتاپی نقش مهمی در رشد اقتصاد و پشتیبانی از نوآوری دارند. با این وجود، به صورت معمول بنیان گذاران این کسب و کارها قبل از تأسیس شرکت اطلاعات کمی در مورد چالش های پیش روی مؤسسین استارتاپ ها، نحوه ی تیم سازی و ارزیابی عملکرد پرسنل، روش مناسب مدیریت کردن و حتی ادبیات کارآفرینی دارند.
هدف عرضه درس مبانی کارآفرینی و تاسیس استارتاپ اینست که چالش های مختلف از شروع یک ایده تا تبدیل آن به یک شرکت بالغ را مرور و با تمرکز بر نمونه های داخلی و خارجی مسیرهای مناسب برای کسب موفقیت را شناسایی نماییم.
وی اضافه کرد: این دوره دانشجویان را با کارآفرینی و ایجاد استارتاپ از نقطه شروع یعنی شکل گیری ایده و تشکیل تیم تا جذب سرمایه در دوره های مختلف بلوغ و چالش های این مسیر آشنا می کند و به صورت ویژه بر فعالیتهای مالی و عملیاتی اصلی کارآفرینان تمرکز دارد.
دکتر فرحی در ادامه به سرفصل های این درس اشاره نمود و اظهار داشت: در این دوره «تاریخچه کارآفرینی و کسب و کار خطرپذیر»، «تاسیس یک استارتاپ: بررسی و صحت سنجی ایده، تیم سازی، مبانی جذب سرمایه»، «انواع سرمایه گذاران و نحوه مذاکره با آنها»، «روش های ارزش گذاری استارتاپ ها»، «طراحی سیستم اندازه گیری عملکرد»، «نحوه طراحی برنامه هک رشد و ایجاد مدل درآمدی پایدار» تدریس می شود.
وی ضمن اشاره به توانمندی هایی که با گذراندن این درس در دانشجویان ایجاد می شود اظهار داشت: در این درس با ارئه کیس های واقعی، احتمال اشتباه و ریسک دانشجویان در کسب و کار کاهش خواهد یافت و در صورت تاسیس کسب و کار شخصی خود، می توانند چالش ها و ریسک های پیش روی خویش را شفاف تر بشناسند و واکنش های بهتری داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، وی افزود: دانشجویان ضمن آشنایی با روش های ارزش گذاری، می توانند روش مناسب ارزش گذاری هر کسب و کار متناسب با ماهیت و عمر آنرا برگزیده و با استفاده از شاخصهای کلیدی عملکرد، نبض کسب وکاری که در آن شاغل هستند را در دست داشته باشند. و با شناخت انواع مدلهای درآمدی و قیمت گذاری امکان تحلیل پایداری جریان درآمدی کسب و کارها را به دست خواهند آورد.
دکتر فرحی در انتها یادآور شد؛ این درس برای نخستین بار در کشور به صورت اختیاری، ویژه دانشجویان سال آخر کارشناسی در دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف عرضه می شود و در صورت استقبال دانشجویان و گرفتن نتایج رضایت بخش قابل عرضه در سایر دانشکده ها هم خواهد بود.
منبع:

1401/08/24
09:30:02
0.0 از 5
537
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود