بررسی چالش های تولید و فرآوری گیاهان دارویی در دیماه

بررسی چالش های تولید و فرآوری گیاهان دارویی در دیماه

به گزارش بی دانلود، با برگزاری کنفرانسی در حوزه فرآوری گیاهان دارویی در دیماه سال ۱۴۰۱ در مورد چالش های شرکتهای دانش بنیان در این عرصه بحث و تبادل نظر می شود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، کنفرانس بین المللی نوآوری و فناوری تولید و فرآورده های گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در ایام ۲۱ و ۲۲ دیماه برگزار می گردد.
در این رویداد در مورد موضوع هایی چون «مباحث نوین و فناورانه در تولید و مدیریت گیاهان دارویی با استفاده از خاک و سیستم هیدروپونیک»، «مباحث نوین در فرآوری گیاهان دارویی و معطر»، «کاربرد گیاهان دارویی در تغذیه و سلامت دام و طیور»، «طراحی، بازاریابی و بسته بندی گیاهان دارویی»، «بیوتکنولوژی و کشت بافت گیاهان دارویی»، «کنترل آفات و بیماری های گیاهان دارویی» و «مکانیزاسیون گیاهان دارویی» بحث و تبادل نظر خواهد شد.
برگزارکنندگان کنفرانس بین المللی نوآوری و فناوری تولید و فرآوری گیاهان دارویی در تلاش هستند تا با مطرح شدن چالش های حوزه گیاهان دارویی به نفوذ فناوری و نوآوری در این صنعت و پاسخ گویی فناورانه به نیازها سرعت دهند و گامی بزرگ در جهت توسعه فناورانه و رونق دهی به صنعت گیاهان دارویی بردارند.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، در صنعت گیاهان دارویی امروز ۸۰۰ شرکت فعالیت می نمایند که ۲۵ درصد این شرکت ها دانش بنیان هستند و در حوزه های مختلف و در زمینه تولید محصولات و فرآورده های گیاهان دارویی فعال می باشند و با عنایت به این که ۷۰ درصد محصولات گیاهان دارویی به شکل خام فروشی به بازار داخلی و بین المللی عرضه می شود، برگزاری چنین رویدادهایی می تواند به رفع این معضل و فرآوری محصولات کمک نماید.1401/09/02
15:25:55
0.0 از 5
591
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود