رییس سازمان فضایی ایران در گزارش بی دانلود

گامهای سازمان فضایی برای ایجاد منظومه ماهواره ها

گامهای سازمان فضایی برای ایجاد منظومه ماهواره ها

به گزارش بی دانلود، رئیس سازمان فضایی ایران از جزئیات برنامه های این سازمان در زمینه منظومه ماهواره ای اطلاع داد و اظهار داشت: اجرای این طرح با همکاری شرکتهای دانش بنیان خواهد بود.


دکتر حسن سالاریه در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه اجرای طرح منظومه ماهواره ها یکی از برنامه های در دستور کار سازمان فضایی است، اضافه کرد: سازمان فضایی ایران در مورد ساخت منظومه های ماهواره ای برنامه مدونی دارد. برنامه به این صورت است که از شکل گیری شرکتهای دانش بنیان فعال در این عرصه حمایت نماییم تا به مرور زمان به یک کنسرسیوم تبدیل و سازنده ماهواره های مخابراتی کوچک (تا ۳۰۰ کیلوگرم) شوند.
وی افزود: برای این منظور در گام اول رسیدن به منظومه ماهواره ای IOT باند باریک را در دستور کار داریم که با همکاری بخش خصوصی اجرایی می شود.
سالاریه اظهار نمود: گام بعدی ماهواره های باند پهن است که حتما در این بخش احتیاج به همکاریهای بین المللی داریم. اجرای این طرح منجر به عرضه اینترنت خواهد شد.
رئیس سازمان فضایی ایران تصریح کرد: این که بخواهیم منظومه ای از ماهواره ها را در مدار قرار دهیم، نه این که در توان ایران نیست، ولی از آنجاییکه اجرای این طرح زمانبر است و در این حوزه، مسئله زمان خیلی مهم است و این که بخواهیم منظومه ای از ماهواره ها را در مدار قرار دهیم، حتما به مشارکت بین المللی نیاز داریم.1401/09/03
17:03:41
0.0 از 5
604
تگهای خبر: اینترنت , دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود