ثبت بیشتر از ۴۵۰ زمین لرزه در آبان ۱۴۰۱

ثبت بیشتر از ۴۵۰ زمین لرزه در آبان ۱۴۰۱

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، بنا بر گزارش مؤسسه ژئوفیزیک، شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در آبان ماه ۱۴۰۱ تعداد ۴۸۴ زمین لرزه را ثبت کردند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، این زمین لرزه ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ داده و توسط شبکه های لرزه نگاری ثبت و تعیین محل شده اند. در آبان ماه ۱۴۰۱ تعداد ۹ زمین لرزه با بزرگی بیشتر از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ ترین آنها در روز پنجشنبه ۲۶ آبان ساعت ۱۷: ۲۹ در کنگ هرمزگان با بزرگی ۵ در مقیاس امواج زمین رخ داده است.
از لحاظ آماری ۴۲۶ زمین لرزه با بزرگی کوچک تر ۳، تعداد ۴۹ زمین لرزه با بزرگی بین ۳و۴، تعداد ۸ زمین لرزه با بزرگی بین ۴ و ۵ و تعداد ۱ زمین لرزه با بزرگی بین ۵ و۶ بوده است.
استان خراسان رضوی با ۸۱ زمین لرزه ثبت شده دستگاهی بالاترین آمار زمین لرزه ثبت شده در آبان ماه ۱۴۰۱ را به خود مختص کرده است و بعد از آن استانهای خراسان جنوبی و کرمان به ترتیب با ۵۱ و ۵۰ زمین لرزه قرار دارند.
مرکز لرزه نگاری کشوری در آبان ماه سال جاری ۱۰ زمین لرزه در استان تهران ثبت کرده است که بزرگترین آنها با بزرگی ۲.۶ در مقیاس امواج درونی زمین در پردیس بوده است.نقشه رومرکز زمین لرزه های ایران و نواحی مجاور در آبان ماه ۱۴۰۱
شکل ۱. آمار زمین لرزه های کشور در آبان ماه ۱۴۰۱ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و میانگین ماهانه ۱۰ سال اخیرشکل ۲. روند لرزه خیزی کشور در یک سال منتهی به آبان ماه ۱۴۰۱1401/09/05
19:52:05
0.0 از 5
624
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود