از سوی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی انجام می شود؛

اجرای ۲۵ پروژه برای تکمیل زنجیره تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی

اجرای ۲۵ پروژه برای تکمیل زنجیره تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی

به گزارش بی دانلود، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با تکیه بر ظرفیت زیست بوم فناوری و نوآوری مبادرت به تعریف ۲۵ پروژه تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی کرده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، یکی از حوزه های فناورانه ای که در کشور سالیانه بخش ویژه ای از خروج ارز را به خود اختصاص می دهد؛ واردات تجهیزات و ملزومات راهبردی و حیاتی پزشکی است.
تجهیزاتی که در تشخیص، پیشگیری، پایش، درمان یا کاهش بیماری، تسکین، جبران یا به تعویق انداختن آسیب یا معلولیت، تمیز یا ضدعفونی کردن وسایل و محیط برای اهداف پزشکی و غیره کاربرد دارند و بعنوان ابزاری کارآمد در تأمین سلامت کارکنان حوزه سلامت و بیماران محسوب می شوند.
این تجهیزات بازار وارداتی بزرگی را به خود اختصاص داده اند؛ این در شرایطی است که طی چند سال گذشته متخصصان ایرانی، توانمندی و دانش ویژه و قابل توجه خود در تولید با کیفیت این محصولات را به اثبات رسانده اند. بر همین مبنا ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با تکیه بر ظرفیت زیست بوم فناوری و نوآوری مبادرت به تعریف ۲۵ پروژه تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی کرده است.
«۶ پروژه تولید دستگاههای تصویربرداری»، «۱ پروژه تولید استنت قلب و عروق»، «۱۰ پروژه مواد اولیه خط تولید تجهیزات پزشکی»، «۴ پروژه تولید دستگاه قند خون و نوار تست قند خون» و «۴ پروژه برای تولید زیست مواد» پروژه هایی است که مقرر است ارزش افزوده بالایی در کشور بوجود آورده و به اشتغالزایی کمک نماید.
ارتباط مستقیم پیشگیری، تشخیص، درمان و پایش بیماری ها با تجهیزات و ملزومات پزشکی و نقش آن در سلامت و حفظ جان بیماران و کاربران و به منظور صیانت از جان و مال بیمار، مُهر تاییدی بر اجرای چنین طرح هایی در سطح ملی است تا تجهیزاتی با کیفیت، ایمن، سالم، اصیل، اثربخش، در دسترس و با قیمت مناسب به دست جامعه هدف برسد.1401/09/06
12:15:30
0.0 از 5
666
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود