کنترل و حذف بخارات جیوه در پسماند لامپ های فلورسنت، کم مصرف و گازی با تلاش یک شرکت فناور

کنترل و حذف بخارات جیوه در پسماند لامپ های فلورسنت، کم مصرف و گازی با تلاش یک شرکت فناور

به گزارش بی دانلود، یک شرکت فناور موفق شده است با توانمندی بومی، در حوزه امحاء و بی خطرسازی انواع پسماندهای باقی مانده از لامپ های فلورسنت و گازی، چاپگرها و خدمات خویش را ارائه نماید.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، از خدمات فناورانه این شرکت در این عرصه میتوان به امحاء و بی خطرسازی پسماند انواع باتری، کارتریج تونر، عرضه خدمات نمونه برداری و پایش جیوه در محیط، عرضه خدمات حمل و نقل پسماندهای ویژه و صنعتی و ارائه خدمات شناسایی طبقه بندی کدگذاری آماده سازی، حمل و نقل و دفن پسماندهای ویژه و صنعتی اشاره نمود.
حذف آلایندگی لامپ ها
این شرکت فناور دستگاه ایران ساخت را طراحی نموده است که لامپ های کم، مصرف فلورسنت و گازی را پیش از پردازش در یک مرکز بازیافت خرد کرده و تمام بخارات جیوه موجود در لامپ های مستعمل را کنترل می کند. این دستگاه دارای یک مخزن ۲۰۰ لیتری است که گنجایش ۳۰۰ تا ۳۵۰ کیلوگرم پسماند لامپ را دارد.
ذرات و بخارات جیوه حین فرایند خردایش توسط فیلتراسیون تعبیه شده در دستگاه کنترل و حذف می شوند ازاین رو دیگر نگرانی بابت شکسته شدن لامپهای مستعمل حین انبارداری جابجایی و حمل و نقل وجود ندارد حذف بخارات جیوه توسط دستگاه لامپ خردکن ارزان ترین شیوه مقدماتی جهت پیشگیری از خطرات زیست محیطی ناشی از انتشار بخارات جیوه در پسماند لامپهای مستعمل است.
کاهش اثرات زیان بار ترکیب خطرناک جیوه بر سلامت انسان و محیط زیست عدم نگرانی از شکسته شدن لامپ ها و پیشگیری از انتشار بخارات جیوه در محیط حین انبارداری و حمل و نقل از خصوصیت های این دستگاه است. مطالعات نشان میدهد حدود ۲ تا ۳ درصد لامپ ها در زمان انبار داری جابجایی بسته بندی و حمل و نقل شکسته می شوند، بنابراین، استفاده از دستگاه لامپ خرد کن شرایط ایمن و موثری را در محیط کار فراهم می آورد.
کاهش هزینه و فضای نگهداری پسماند لامپها هنگام انبارداری کاهش هزینه و مشکلات حمل و نقل پسماند لامپها کاهش حجم پسماند لامپها تا بیشتر از ۸۰ درصد، صرفه جویی در نیروی کار حین بسته بندی پسماندها و حمل و نقل، ساماندهی و مدیریت پسماند لامپهای سوخته و مستعمل، بازیابی مواد تشکیل دهنده لامپ و ترویج فرهنگ برخورد با پسماندهای ویژه ارتقاع سیستم مدیریت و تفکیک پسماند در مجموعه های صنعتی از خصوصیت های دستگاه لامپ خردکن ایران ساخت است.
توسعه خدمات حذف پسماندهای ویژه
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، در کنار این فعالیت ها و با هدف توسعه دانش و توانمندی فعالان محیط زیست و کارشناسان، دوره ها و کارگاه های تخصصی مدیریت پسماند طراحی سیستم مدیریت پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی برگزار می گردد ارزیابی اثرات زیست محیطی پسماندهای ویژه و انجام مطالعات مربوطه ارائه خدمات آموزشی مشاوره ای، مهندسی امکان سنجی فنی و اقتصادی در حوزه صنایع زیست محیطی، انجام برنامه عملیاتی مدیریت پسماند و تهیه بانک اطلاعاتی در جهت طرح خود اظهاری و رعایت پیش نیازهای استانداردهای ملی و بین المللی از دیگر خدمات این مجموعه فناور به حساب می آید.1401/09/12
10:26:58
0.0 از 5
575
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود