با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی منتشر شد؛

فراخوان طراحی و ساخت الکترود ثبت سیگنال مغز

فراخوان طراحی و ساخت الکترود ثبت سیگنال مغز

بی دانلود: بی دانلود: سی ودومین فراخوان پژوهشی با عنوان «الکترود ثبت سیگنال مغز» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به پیشنهاد یک تیم پژوهشی از دانشگاه صنعتی سجاد منتشر گردید.به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، استریوالکتروانسفالوگرافی (SEEG) یک روش جراحی کم تهاجمی است که برای شناسایی مناطقی از مغز استفاده می شود که منشاء تشنج های صرع هستند. در طول (SEEG) جراحان مغز و اعصاب سیم های نازکی به نام الکترود را مستقیما در مغز قرار می دهند. سپس بیماران برای تعیین دقیق منبع تشنج تحت نظارت قرار می گیرند.

در این روش که اولین بار در نیمه دوم قرن بیستم در فرانسه معرفی شده است، الکترودها فعالیت الکتریکی مغز را در طول تشنج ثبت می کنند و فعالیت مغز برای یافتن الگوها و تعیین منشا تشنج به دقت بررسی می شود. این سازه همین طور برای درمان سایر اختلالات عصبی همچون اختلال خواب، اختلال کارکردی مغز(اضطراب، افسردگی و...)، پارکینسون، کمر درد و همین طور کمک به تشخیص مرگ مغزی قابل استفاده می باشد.

هدف اصلی این طرح، ساخت "الکترود ثبت سیگنال مغز" با قطر کمتر از قطر میانگین جهانی (میانگین جهانی ۸۰۰ میکرومتر) است، اما هدف ساخت الکترود با قطر کنتاکت (صفحات مماس کمتر از ۷۸۰ میکرومتر است) و استفاده از مواد اولیه با هزینه کم و در نهایت سیگنال مطلوب است.

مشارکت در اکتساب فناوری این طرح و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است. پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این اکتساب فناوری داشته باشد، انتخاب و به عنوان «مشارکت کننده» برای مذاکرات تکمیلی به هسته پژوهشی متقاضی معرفی خواهد شد.

علاقه مندان می توانند تا پنجم دی ماه امسال پروپوزال خودرا در قالب Word بوسیله سامانه غزال ارسال نمایند و جهت ارتباط با کارگزاری امیرکبیر با شماره های ۸۶۰۱۳۸۶۲-۰۲۱ تماس بگیرند.منبع:

1401/09/18
12:59:05
0.0 از 5
587
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود