عرضه توانمندی دانش بنیان ها در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری

عرضه توانمندی دانش بنیان ها در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری

به گزارش بی دانلود، رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به شروع به کار بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار اظهار داشت: در این نمایشگاه دستاوردهای فناورانه و توانمندی های شرکت های دانش بنیان عرضه می شود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر علی باستی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" اظهار داشت: این برای نخستین بار است که عنوان "دانش بنیان" برای نامگذاری سال ها انتخاب شده است و این نامگذاری به برنامه ریزی های گذشته چون "اقتصاد مقاومتی" و "گام دوم انقلاب" مربوط می شود.
وی افزود: برای تحقق این امر، پارک استان گیلان اهتمام کرده به زیست بوم نوآوری کشور کمک نماید تا در جنبه های مختلف ارتقا یابد. بدین جهت از شروع سال جاری برنامه های مختلفی در این عرصه برگزار کردیم.
باستی اشاره کرد: در این جهت بمنظور سوق دادن کارهای موجود در شهرک های صنعتی، دانشگاه ها و منطقه آزاد به سمت دانش بنیان شدن، کارگاه های مختلفی را بمنظور ترویج فرهنگ دانش بنیانی برگزار کردیم.
رئیس پارک علم و فناوری گیلان انعقاد قراردادی با صدا و سیمای استان گیلان را از دیگر اقدامات ترویج فرهنگ دانش بنیانی این پارک دانست و تصریح کرد: علاوه بر این ها، آموزش هایی جهت راه اندازی شرکت های دانش بنیان و فناوری ارائه شد.
وی توسعه ارتباطات بین المللی را از دیگر برنامه های اجرائی پارک علم و فناوری گیلان عنوان نمود و افزود: بر این اساس دو رویداد را با همکاری کشورهای ترکیه و پاکستان برگزار کردیم، ضمن آنکه کنفرانس انجمن پارک های فناوری و سازمان های نوآوری کشور در رشت انجام شد.
باستی با اشاره به شروع هفته پژوهش و فناوری از روز گذشته (۱۹ آذرماه)، اظهار داشت: پارک استان گیلان به عنوان دبیر بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور در این هفته مشارکت دارد.
به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، بگفته وی افتتاح این نمایشگاه از ۱۹ آذر ماه در محل نمایشگاه دائمی در تهران بوده است و طی آن توانمندی های شرکت های دانش بنیان و فناور عرضه می شود.
باستی افزود: برای رفع چالش های استان، برمبنای قانون جهش دانش بنیان، استانداران و پارک های فناورانه را مکلف به رفع نیازهای فناورانه استانها کرده است و ما در این جهت رویدادی را به نام "تانا" (توسعه و ارتقای زیست بوم نوآوری استان) را در استان گیلان اجرائی کردیم و طی آن در دو حوزه "کشاورزی و شیلات" و "انرژی" برنامه هایی را برگزار کردیم.
منبع:

1401/09/20
14:54:46
0.0 از 5
563
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
beedownload بی دانلود