معاون مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی نخبگان خبر داد

امکان جذب بیش از 2900 دانشجو-طلبه و نودانش آموخته برتر در طرح احمدی روشن

امکان جذب بیش از 2900 دانشجو-طلبه و نودانش آموخته برتر در طرح احمدی روشن

به گزارش بی دانلود، معاون مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به ایجاد تغییراتی در امکان عضویت افراد مستعد در هسته های تأیید شده طرح شهید احمدی روشن، اظهار داشت: انتظار می رود بیش از 2900 دانشجو/طلبه و نودانش آموخته برتر در سراسر کشور در این هسته ها جذب و بکارگیری شوند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، سید محمدصادق موحد با بیان این مطلب اظهار داشت: خلاقیت و مسئله مندی باتوجه به ساحت های متنوع استعدادی و تخصصی در قالب کارهای تیمی با هدایت اساتید خبره و راهبران صنعتی بمنظور حل مسائل کشور، منظومه ای است که بنیاد ملی نخبگان آنرا طراحی و با همکاری نهادها و شرکتها به عنوان صاحبان مسائل، اجرا می کند. بدین جهت طرح احمدی روشن فرصت بی‏ بدیلی را برای توانمندسازی آینده‏ سازان حول مسائل اولویت‏ دار کشور فراهم می ‏کند.
معاون مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به دوره هفتم این طرح، افزود: طرح توسعه هسته های مسئله محور پژوهشی و فناورانه در حالی به مرحله پروسه تیم سازی خود رسیده است که با در نظر گرفتن تغییراتی در امکان عضویت افراد مستعد در هسته های تأیید شده، دوازده مسیر ورود به این تیم ها در نظر گرفته شده و بطور مشخص نودانش آموختگان برتر و استادیاران جوان نیز امکان حضور در این هسته ها را دارا هستند.
وی افزود: راهبرد بنیاد در دوره هفتم تمرکز بر شناسایی صورت مسائلی بود که علاوه بر بنیاد، حامیان دیگری نیز داشته باشند. در نتیجه ضمن افزایش ۱۰۰ درصدی در تعداد کل موضوعات تأیید شده در شورای راهبری، تعداد پیشنهاده های دارای حامی با افزایش ۵/۴ برابری نسبت به دوره ششم مواجه گردید. در دوره هفتم تعداد ۱۹۵۸ پیشنهاده به دبیرخانه طرح واصل شد که از این تعداد ۵۸۵ پیشنهاده در تهران و بقیه در سایر استانها بود. استان یزد با ثبت ۲۳۲ پیشنهاده دارای بیشترین آمار بود.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، معاون مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی نخبگان در ادامه اشاره کرد: باتوجه به داوری ‏های انجام شده در نهایت ۵۰۹ پیشنهاده برمبنای معیارهایی نظیر میزان نوآوری، دانش محوری، نیاز و اولویت استانی، منطقه‏ ای و ملی و همین طور تاکید بر تقاضامحوربودن به تأیید شورای راهبری رسید. از این تعداد ۳۸۹ پیشنهاده تقاضامحور و بقیه در قالب موضوعات اولویت محور است و در معرض انتخاب توسط دانشجویان و نودانش آموختگان و طلاب برتر قرار گرفته ‏است. از این نقطه نظر می توان اظهار داشت که شاهد رشد ۳۵۰ درصدی در تعداد طرح های تقاضامحور آماده تیم سازی در مقایسه با دوره ششم هستیم و انتظار می رود بیش از ۲۹۰۰ دانشجو/طلبه و نودانش آموخته برتر در سراسر کشور در این هسته ها جذب و بکارگیری شوند.

موحد در آخر اظهار داشت: طرح شهید احمدی روشن و همین طور طرح رویدادهای رقابتی مسئله محور شهید بابایی، از مصادیق عینی ایجاد جریان سازی در فضای دانشجویان و دانش ‏آموختگان و طلاب برتر با راهبری اساتید خبره برای انجام کارهای اجتماع نخبگانی ناظر به حل مسائل کشور است.
منبع:

1401/10/04
11:06:01
0.0 از 5
542
تگهای خبر: اساتید , دانشجو , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود