وزیر بهداشت در افتتاح مركز گامانایف مجتمع بیمارستانی یاس مطرح كرد

رشد علوم پزشکی به رشد بین رشته ای متکی است

رشد علوم پزشکی به رشد بین رشته ای متکی است

به گزارش بی دانلود، وزیر بهداشت در مراسم افتتاح مرکز گامانایف مجتمع بیمارستانی یاس با این که ۲۵ درصد کل فعالیت دانش بنیان های کشور، در ارتباط با حوزه سلامت است، اظهار داشت: رتبه علمی کشور از ۱۶ به ۱۵ در جهان ارتقا یافته است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی امروز در مراسم افتتاح مرکز گامانایف مجتمع بیمارستانی یاس اظهار داشت: رشد علوم پزشکی به رشد بین رشته ای متکی است و درصورتی می توانیم موفقیت به دست آوریم که همه بخش ها باهم همکاری کنند.

وی اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، حوزه سلامت است و از سالهای اولین انقلاب تاکنون، رشد فزاینده ای در این عرصه را شاهد بودیم و میتوان گفت پیشرفته ترین حوزه سلامت منطقه را دارا هستیم.

دکتر عین اللهی ضمن اشاره به حضور خود در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در قاهره، خاطرنشان کرد: در این رویداد، ایران از نظر شاخصهای بهداشتی از خیلی از کشورهای منطقه جلوتر بود.

قدرت جمهوری اسلامی ایران در مهار کرونا دیده شد

وی با اشاره به اینکه قدرت جمهوری اسلامی ایران در مهار کرونا مشهود است، افزود: در همه گیری کرونا خیلی از کشورها با حجم زیادی از مبتلایان و فوتی ها مواجه بودند، درحالی که در کشور ما این بیماری به خوبی مدیریت و مهار گشت.

وی با اشاره به اینکه موفقیت در مهار کرونا تنها به وزارت بهداشت محدود نمی گردد، بلکه یک موفقیت تاریخی برای ملت ایران به حساب می آید، تصریح کرد: حضور مردم در صحنه و مشارکت در واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی، تأثیر بسیاری در این حوزه داشت.

وزیر بهداشت اظهار داشت: مهم ترین دارایی و ثروت حوزه سلامت، نیروی انسانی متخصص و متعهد است. ما امروزه احتیاج به اعزام بیمار به خارج از کشور نداریم و پیشرفته ترین درمان ها در کشورمان قابل انجام است.

عین اللهی با اشاره به اینکه در کشور به ۲۸۰ مرکز بیمارستانی مجوز گردشگری سلامت داده شده است، اظهار داشت: این مراکز ظرفیت پذیرش بیماران خارجی را دارند.

وی با تکیه بر اهمیت پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی، اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشگاه نمونه در زمینه پذیرش دانشجوی خارجی است و نماد و الگوی آموزش در کشور است.

وزیر بهداشت افزود: یکی از مزیت هایی که دانشگاه علوم پزشکی تهران دارد، اینست که میزبان تمام اقشار جامعه، بخصوص قشر مستضعف است.

وی اظهار داشت: امروزه در حوزه علوم پزشکی شاهد جهش های علمی بسیاری هستیم. روزی، درمان بیماری ها متکی بر دارو بود و تصور می شد فقط داروست که جان بیماران را نجات می دهد؛ همان گونه که می دانید پس از نفت، دومین صنعت سودآور جهان، دارو است و مافیای دارو نه تنها در ایران بلکه در دنیا در مقابل روش های جدید درمانی غیردارویی مقاومت می کند و اجازه نمی دهند روش های غیر دارویی اجرا شود، چونکه به دنبال آن، سود آنها کاسته می شود.

دکتر عین اللهی اظهار داشت: دستگاهی که امروز به بهره برداری می رسد هم از روش های غیردارویی مهم در درمان سرطان برخوردار می باشد.

وی ادامه داد: در حوزه بیماران مبتلا به سرطان، کاری که سال جاری انجام شد، افتتاح صندوق بیماری های صعب العلاج با بودجه ای قریب به ۵ هزار میلیارد تومان با مصوبه شورایعالی بیمه سلامت و هیات دولت بود. چونکه درمان بیماری های صعب العلاج با هزینه های معمولی امکان پذیر نیست.

امروز وزارت بهداشت کارنامه اقداماتش را عرضه می دهد

وی خاطرنشان کرد: امروز وزارت بهداشت کارنامه اقداماتش را عرضه می دهد و همین دستگاهی که امروز افتتاح می گردد، گوشه ای از کارنامه وزارت بهداشت است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: وزارت بهداشت نزدیک به ۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در دولت دکتر رییسی بوجود آورده و ۷ هزار و ۹۰۰ تخت دیگر تا آخر سال به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر عین اللهی اظهار نمود: بیمه سلامت بعداز سال ها، سال جاری اجرایی شد و سه دهک پایین جامعه به صورت مجانی بیمه شدند.

وی ضمن اشاره به پیشرفت نسخه الکترونیک و اجرای پزشکی خانواده، اظهار داشت: امیدواریم با بودجه ای که مجلس تصویب می کند، بتوانیم طرح پزشک خانواده را در کل کشور اجرایی نماییم.
منبع:

1401/10/05
11:31:27
0.0 از 5
550
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود