رئیس پارك علم و فناوری استان مطرح كرد:

لزوم یکپارچه سازی حوزه فناوری لرستان

لزوم یکپارچه سازی حوزه فناوری لرستان

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، لرستان رییس پارک علم و فناوری لرستان اظهار داشت: یکی از برنامه های آتی ما تامین زیرساخت نرم افزاری مناسب در استان به منظور تجمیع اطلاعات واحدهای فناور درباب نحوه پراکندگی در مراکز رشد استان و میزان حمایت های مالی دریافتی از نهادهای حاکمیتی در امتداد هدفمندسازی و توزیع عادلانه تر و حساب شده تر اعطای اعتبارات دولتی به واحدهای فناور استان است.


فرهاد نامداری پنجم دی ماه در جلسه مشترک با جهاد دانشگاهی لرستان که در محل دفتر ریاست پارک علم و فناوری استان برگزار شد، اظهار داشت: داشتن مدل حمایتی چند جانبه شامل حمایت های مالی، مشاوره های حوزه کسب وکار و تامین نیازمندی های فناورانه را از وظایف پارک های علم و فناوری و مراکز رشد برشمرد.
وی تاکید کرد: پارک و مرکز رشدی که فقط تسهیلات مالی به واحدهای فناور مستقر ارائه می دهد منجر به خروجی مطلوبی در زمینه فناوری استان نخواهد شد.
نامداری عنوان کرد: یکی از برنامه های آتی پارک علم و فناوری لرستان را تامین زیرساخت نرم افزاری مناسب در استان بمنظور تجمیع اطلاعات واحدهای فناور درباب نحوه پراکندگی در مراکز رشد استان و میزان حمایت های مالی دریافتی از نهادهای حاکمیتی در امتداد هدفمندسازی و توزیع عادلانه تر و حساب شده تر اعطای اعتبارات دولتی به واحدهای فناور استان است.
رییس پارک علم و فناوری لرستان اضافه کرد: بمنظور تعامل و همکاری هر چه بهتر اعضای اکوسیستم فناوری در استان، این پارک مبادرت به عقد تفاهم نامه همکاری با مراکز رشد دستگاهی و دانشگاهی مستقر در استان کرده تا ضمن برخورداری فناوران این مراکز از مزایای قانونی پارک های علم و فناوری، خروجی های موفق آنها امکان ورود به پارک علم و فناوری را داشته باشند.
در ادامه این جلسه امین سلاحورزیان، رییس جهاد دانشگاهی لرستان با تکیه بر اهمیت یکپارچگی حوزه فناوری در استان اظهار داشت: آماده عقد تفاهم نامه با پارک علم و فناوری با هدف ارتقاء مرکز رشد جهاد دانشگاهی به مرکز رشد وابسته به پارک علم و فناوری هستیم.
شایان ذکر است در مجموع ۱۶۵ واحد فناور در پارک علم و فناوری لرستان و مراکز رشد وابسته به آن مستقر هستند و از شروع سال ۱۴۰۱ تا حالا میزان حمایت مالی مستقیم و غیرمستقیم انجام شده از این واحدها توسط پارک علم و فناوری لرستان مبلغ سه میلیارد و هفتصد و چهل میلیون تومان بوده است.
منبع:

1401/10/06
14:03:34
0.0 از 5
568
تگهای خبر: دانشگاه , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود