پیشنهاد معاون علمی رئیس جمهوری برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان حوزه سلامت

پیشنهاد معاون علمی رئیس جمهوری برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان حوزه سلامت

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری نبود رقابت در بازار را مهم ترین چالش های حوزه سلامت ذکر کرد و اظهار داشت: باید بجای پشتیبانی از محصولات جدید به فکر توسعه بازار محصولات قدیمی و تولید شده باشیم تا زمینه برای فروش بیشتر و بهتر این محصولات برقرار شود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی در بازدید از پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در جمع دانش آموزان فناور و خلاق دهه هشتادی مستقر در ایستگاه نوآوری شریف حاضر شد و از محصولات فناورانه آنها دیدن کرد.
وی در این بازدید خطاب به دانش آموزان توانمند، اظهار داشت: وجود شما در کشور بهترین و ارزشمندترین دارایی ایران است و ما وظیفه داریم با حمایت های خود، شما را به افرادی اثرگذار و کارآمد در کشور بدل نماییم.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری با تشویق دانش آموزان به تولید محصولات کاربردی تری که بتواند به نیازهای فناورانه کشور پاسخ دهد، اظهار داشت: شما حلقه مهم و اصلی زنجیره ارزش علم و فناوری و بازیگران اولیه زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی در کشور هستید و باید با باور به ظرفیت های خود، برای توسعه کشور گام بردارید.
دهقانی، محصولات فناورانه و نوآورانه تولید شده دانش آموزان را بسیار باارزش دانست و افزود: استفاده بهینه از این ظرفیت ها باید به یک فرهنگ عمومی در کشور بدل شود. مطمئن باشید مردم و جامعه برای محصولات و خدمات باارزش هزینه می کنند و فرق بین محصول خوب و بد را می دانند. بدین سبب اهتمام کنید در راه توسعه محصولات خود از حداکثر دانش و توان خود استفاده کنید و بدانید که موفقیت تنها در ایجاد کسب وکار نیست، بلکه شکل دادن به یک مدل اقتصادی نیز می تواند موفقیت محسوب شود.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، وی ادامه داد: محصولات تولید شده در سطح دانش آموزی پایه و اساس تولیداتی است که کشور را به سمت خودکفایی و تامین نیازهای فناورانه سوق می دهد؛ علم و دانشی که در تبدیل ایران به کشوری قوی تر مؤثر است.
دهقانی، دانش آموزان فناور را خطاب قرار داد و اظهار داشت: تلاش کنید به سمت تولید محصولاتی بروید که کشور و مردم به آن نیاز دارند و در رفع مشکلات و چالش های امروز و فردای ایران به کار می آیند.
معاون علمی رئیس جمهوری، نبود رقابت در بازار را مهم ترین چالش حوزه سلامت عنوان نمود و اضافه کرد: باید بجای پشتیبانی از محصولات جدید به فکر توسعه بازار محصولات قدیمی و تولید شده باشیم تا زمینه برای فروش بیشتر و بهتر این محصولات فراهم گردد.
وی ادامه داد: حوزه زیست فناوری یکی از عرصه های کاربردی و راهبردی در کشور است که باید تلاش نماییم از تولید محصولات و فعالیت فناوران دراین زمینه حمایت نماییم و بازار بومی این محصولات را در داخل و بیرون از مرزها رونق دهیم.1401/10/12
18:04:43
0.0 از 5
541
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان بی دانلود
beedownload بی دانلود