آخرین مهلت ارسال آثار به سومین دوره رقابت علمی کنز

آخرین مهلت ارسال آثار به سومین دوره رقابت علمی کنز

به گزارش بی دانلود، با عنایت به مشارکت گسترده و تقاضای مکرر جهت تمدید، سومین دوره رقابت علمی کنز تمدید گردید و علاقه مندان تا پایان دیماه فرصت دارند که آثار خویش را ارسال نمایند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، کنز به مفهوم کاربرد دانش و ایده برای جامعه است. هدف این رقابت که به همت بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) و با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار می شود، ارائه راهکارهای مبتنی بر علم برای مسائل پیش روی جوامع بشری است که توسط دانشمندان جوان، دانشجویان و اساتید (زیر ۴۵ سال) در سراسر کشورهای اسلامی و مسلمانان سایر کشورها ارائه می شود.
در این رقابت بین المللی، شرکت کنندگان راهکارهای خودرا در زمینه های ۶گانه به طور عام یا بصورت اختصاصی برای چالش های اعلام شده توسط پاویون های ملی و بین المللی، در قالب یک فیلم ۳ تا ۵ دقیقه ای ارائه می دهند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، کنز بدنبال «یافتن راهکار هایی برای مقابله با چالش های فعلی جوامع بشری»، «استفاده از شخصیت ها و ظرفیت متخصصان برای توسعه علم و فناوری و تامین نیازهای صنایع مختلف»، «سوق نخبگان جوان برای طراحی و اجرای پروژه های علمی باکیفیت بالاتر و در کمیت بیشتر»، «زمینه سازی تعامل بیشتر پژوهشگران، فناوران و سرمایه گذاران جهت پیشرفت علم و فناوری»، «ایجاد یک گنجینه باارزش از آثار با جمع آوری دستاوردهای شرکت کنندگان» و «ایجاد بستری فعال برای تعامل و همکاری بین برندگان رقابت بین المللی کنز و برنده های جایزه مصطفی (ص) و در نتیجه ایجاد شبکه های علمی در سطوح مختلف» است.
حوزه های رقابت کنز در سال ۱۴۰۱ شامل «صنایع غذایی و کشاورزی»، «سلامت و تجهیزات پزشکی آب، انرژی و محیط زیست»، «برق، الکترونیک و رباتیک»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوش مصنوعی» و «معدن و صنایع معدنی» می شود.1401/10/18
13:37:29
0.0 از 5
502
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
beedownload بی دانلود