تجهیز مراکز علمی علوم شناختی با حمایت 105 میلیاردریالی معاونت علمی ریاست جمهوری

تجهیز مراکز علمی علوم شناختی با حمایت 105 میلیاردریالی معاونت علمی ریاست جمهوری

به گزارش بی دانلود، با انتشار فراخوانی از جانب ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، ۱۲ مرکز علمی و دانشگاهی، بهره مندی از سیاست ها و برنامه های حمایتی این ستاد را برای تجهیز مراکز تحقیقاتی و تخصصی به دستگاه ها و  تجهیزات پیشرفته در حوزه علوم شناختی خواهان شدند.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به تازگی در فراخوانی از معاونت های پژوهش و فناوری دانشگاه ها و مراکز علمی سراسر کشور دعوت کرد تا درخواست ­های رسمی خویش را برای تجهیز لابراتوار های تحقیقاتی خود به دستگاه ­هایی مانند EEG، EMG، PSG، سیستم رهگیری چشم، fNIRS، tDCS، سیستم­ ثبت الکتروفیزیولوژی، سیستم تحریک سلول­ های عصبی، سیستم تحریک مغناطیسی، نوروفیدبک، بیوفیدبک، حقیقت مجازی برای جوندگان، سیستم تحریک بویایی و موارد شناختی دیگر به این ستاد ارسال نمایند تا برپایه سیاست ­های کلی ستاد برای پشتیبانی از تجهیز لابراتوار ­ها اقدام گردد.
دکتر محمدحسین مقامی، کارشناس کارگروه حوزه پژوهش ستاد توسعه علوم شناختی اظهار داشت: به دنبال انتشار فراخوانی، ۱۲ مرکز علمی و دانشگاهی در نقاط مختلف کشور با ارسال بیشتر از ۵۰ درخواست، دریافت ۲۵ نوع دستگاه و ابزار تحقیقاتی حوزه علوم شناختی را برای تجهیز مراکز آزمایشگاهی خواهان شدند.
به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، وی ادامه داد: سرمایه گذاری برای تجهیز مراکز آزمایشگاهی تحقیقاتی علوم شناختی حدود ۲۱۰ میلیاردریال ارزیابی شده است که به صورت مساوی از جانب ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و این مراکز دانشگاهی تأمین و پرداخت خواهد شد.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به منظور توسعه زیرساخت و تجهیز لابراتوار ­های تحقیقاتی، همواره تلاش می­ کند تا با تمرکز بر توسعه فناوری های ثبت سیگنال و تحریک مغز، تجهیز لابراتوار ­ها و آماده سازی ابزارها و زیرساخت ­های مورد نیاز حوزه علوم شناختی در مراکز علمی و تخصصی را در دستور کار خود قرار دهد.
در قالب این سیاست، پشتیبانی از تولید تجهیزات داخلی و محصولات شرکت­ های دانش بنیان در حوزه علوم شناختی در اولویت ستاد بوده و با عنایت به سیاست­ های کلی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، تابحال ده ­ها مرکز درمانی و دانشگاهی به دستگاه ­ها و تجهیزات پیشرفته ساخت داخل تجهیز شد­ه اند.
منبع:

1401/10/28
14:59:49
0.0 از 5
472
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
beedownload بی دانلود