عرضه محصولات زیست فناوری به بازار از طرف ۷۰۰ شرکت دانش بنیان

عرضه محصولات زیست فناوری به بازار از طرف ۷۰۰ شرکت دانش بنیان

بی دانلود: در زمینه زیست فناوری حدود 700 شرکت درحال تولید محصولات تجاری هستند و این محصولات در بازار نیز عرضه می شود.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، پیش بینی ها حاکی از این است که ارزش بازار جهانی زیست فناوری تا سال ۲۰۲۵ میلادی به ۷۲۷٫۱ میلیارد دلار برسد. عرصه فناورانه ای با ارزش افزوده بالا که به یکی از فاکتورهای اصلی توسعه یافتگی بدل شده و سرمایه گذاری های جهانی در این عرصه افزایش شایان توجهی یافته است. ایران هم سال ها است که در تکاپوی افزایش سهم خود از بازار زیستی دنیا است و تلاش می کند حداقل سهم ۳ درصدی از این بازار را کسب کند.
هرچند که تحریم ها و مشکلات اقتصادی تا حالا مانع تحقق این هدف شده، اما پیشرفت های کشورمان در زمینه زیست فناوری یکی از نقاط عطف توسعه کشور طی چند سال اخیر بوده و دستاوردهای به دست آمده در این عرصه با فعالیت ۷۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور و حضور متخصصان و سرآمدان علمی کشور بسیار قابل توجه و ویژه است؛ شرکت های دانش بنیانی که در زمینه های مختلف فعالیت می نمایند و به نیازهای صنایع کشور پاسخ می دهند و خیلی از آنها به سبب کیفیت بالا در کشورهای همسایه و برخی بازارهای جهانی نیز عرضه می شوند.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری نیز جهت استفاده بهینه از این توانمندی ها با برنامه ریزی هایی که انجام داده، بدنبال تزریق افراد متخصص در دانشگاه ها به شرکت های فعال است تا با کمک آنها توسعه و تولید محصولات را ارتقا دهد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در این برنامه شرکتها بلوغ و تجاری سازی محصول خودرا انجام می دهند و بدین سان در بلندمدت، شرکتها با کمک دانشگاه ها و بدون نیاز به حمایت ستاد، تجاری سازی محصولات خودرا ادامه می دهند و فارغ التحصیلان نیز از وجود بازار کار مناسب اطمینان خاطر خواهند داشت.1401/11/06
12:55:59
0.0 از 5
446
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
beedownload بی دانلود