رئیس پارك علم و فناوری خوزستان:

اگر برنامه نداشته باشیم، در حوزه مهندسی گرفتار مشکل می شویم

اگر برنامه نداشته باشیم، در حوزه مهندسی گرفتار مشکل می شویم

به گزارش بی دانلود، خوزستان رئیس پارک علم و فناوری خوزستان اظهار داشت: آمار شرکت کنندگان آزمون سراسری سال جاری در گروه ریاضی و فنی نگران کننده است؛ تعداد شرکت کنندگان نسبت به سال قبل روندی نزولی دارد یعنی اگر برنامه ریزی دقیقی نداشته باشیم در سالهای آینده در حوزه مهندسی گرفتار مشکل می شویم.دکتر محمد راضی جلالی در مراسم تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر استان خوزستان که امروز (۸ بهمن ماه) در دانشکده ادبیات دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار نمود: در استان خوزستان تمامی الزامات مورد نیاز به منظور زندگی خوب و با رفاه و آسایش را داریم؛ تک تک شاخصهای مورد نیاز وجود دارد، از زیرساخت صنایع بزرگ تا دسترسی به آب های آزاد، خاک حاصلخیز و ارتباط با کشورهای دیگر اما در شرایط این چنینی، خوزستان رتبه دوم بیکاری را در کشور به خود مختص کرده است که ناهماهنگی بین اجزای زیست بوم اشتغال را نشان داده است.

به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: بخش سرمایه گذاری، بانک ها، نهادها و... همگی کارهای خویش را انجام می دهند اما هماهنگی بعنوان یک اکوسیستم را تشکیل نداده اند.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان اظهار داشت: مقام معظم رهبری چندین سال عنوان شعار سال را در حوزه اقتصاد انتخاب می کردند و توجه ما را جلب می کردند به این که اگر قرار باشد ضربه ای از طرف دشمن خارجی و شاید بیشتر از آن از نفوذی های داخلی بخوریم از عرصه اقتصاد است تا این که سال جاری را بعنوان سال دانش بنیان نامگذاری کردند یعنی تولید بر پایه دانش بنا شود. این مجموعه ها زمانی می توانند در تعریف دانش بنیان قرار گیرند که یک اکوسیستم هماهنگ باشند و بطور قطع خروجی آن، اشتغال پایدار خواهد بود.

راضی جلالی اظهار داشت: کارهای خوبی بین همه سازمان ها و صنایع انجام شده اما کافی نبوده است. همه باید کمک نماییم و هر کسی که ایده ای دارد باید احساس مسئولیت کند.

وی افزود: امیدواریم این هماهنگی ها رخ دهد و چالش اصلی استان خوزستان که بیکاری است و عواقب زیادی دارد را مدیریت نماییم.

رئیس پارک علم و فناوری در انتها اظهار داشت: سال جاری نمایشگاه هفته پژوهش خوزستان با حضور بیشتر از ۳۰ دستگاه و برگزاری دهمین نمایشگاه فن بازار برگزار گردید. چندین محصول جدید در حوزه نفت و گاز داشتیم و قرارداد فروش محصولات را در نمایشگاه منعقد کردیم.
1401/11/09
12:36:18
0.0 از 5
500
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود