گردش مالی 20 هزار میلیاردی پارک فناوری پردیس طی سال قبل

گردش مالی 20 هزار میلیاردی پارک فناوری پردیس طی سال قبل

بی دانلود: به گزارش بی دانلود، رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه اعتبارات این پارک نصف بودجه دانشگاه تهران است، اظهار داشت: میزان فروش شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس طی سال قبل 20 هزار میلیاردریال بوده است.


به گزارش بی دانلود به نقل از ایسنا، مهدی صفاری نیا در نشست خبری امروز که در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، با اشاره به برگزاری نمایشگاه اینوتکس با اعلان اینکه طی ۱۰ سال قبل نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس تبدیل به یک رویداد فناوری متفاوت شده است، اضافه کرد: همچنان که زیست بوم فناوری و نوآوری درحال رشد است، این رویداد نیز توسعه می یابد و بدنبال انعکاس دغدغه و دستاوردهای اکوسیستم زیست بوم نوآوری است.
صفاری نیا هدف سه گانه اینوتکس را "همکاری و مشارکت بازیگران زیست بوم"، "جذب سرمایه برای استارت آپ ها" و "تولید محتوای آموزشی" ذکر و اظهار داشت: برای تحقق این اهداف، ۵۰ صندوق پژوهش و فناوری برای جذب سرمایه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان به وجود آمده اند، ضمن آنکه در برگزاری نمایشگاه اینوتکس تلاش شده تا با حضور سرمایه گذاران باشد و از طرف دیگر استارت آپ ها طرح های خودرا در حضور این سرمایه گذاران ارائه می کنند. بر این اساس اینوتکس فرصت مناسبی برای جذب سرمایه برای استارت آپ ها خواهد بود.
وی به بیان جزییات برگزاری رویدادهای اینوتکس پرداخت و تصریح کرد: در این رویداد اهتمام می شود با برگزاری رویدادهایی، یافته های افراد خبره به استارت آپ ها ارائه شود.
رییس پارک فناوری پردیس با تأکید بر این که ماموریت جدید معاونت علمی، توسعه اقتصاد دانش بنیان است، اظهار داشت: در این جهت تلاش می شود با دعوت از کارآفرینان بزرگ کشور و فناوران به توسعه اقتصاد دانش بنیان کمک کنیم؛ چونکه حضور استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در رویداد اینوتکس فرصتی را فراهم می آورد که در زمینه های اقتصادی کشور ورود کنند و صنایع بزرگ از این ظرفیت ها بهره ببرند؛ به این واسطه توسعه اقتصادی کشور رقم می خورد.
وی از برگزاری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ در ناحیه نوآوری پردیس در اردیبهشت ۱۴۰۲ به مدت ۴ روز آگاهی داد.
صفاری نیا به بودجه پارک فناوری پردیس اشاره و اشاره کرد: بودجه پارک نصف بودجه دانشگاه تهران هم نیست، اما با اینحال توانستیم طی یک سال قبل ۲۰ برابر بودجه ای را که دولت در اختیار پارک قرار داده، بواسطه فعالیت شرکت های بخش خصوصی، کسب و صرف شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها نماییم.
وی فروش شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس طی سال قبل را ۲۰ هزار میلیاردریال ذکر کرد و تصریح کرد: فاز ۵ پارک فناوری پردیس درحال توسعه است و بنا داریم با کمک دولت و مجلس بر مشکلات فائق آییم تا ناحیه نوآوری پردیس توسعه یابد.
منبع:

1401/11/10
09:54:25
0.0 از 5
504
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
beedownload بی دانلود